WD Gann Square of 9

בתחילת המאה ה -20 וול סטריט ושוק המניות בניו יורק היו סמלים מאוד בולטים של כוח והשפעה אמריקאים מתפתחים. למרות שמשפחת העובדים הממוצעת לא הייתה מעורבת ישירות בבורסה כפי שהיא כיום, וול סטריט עדיין הייתה חדשות, ודמויותיה הצבעוניות לעיתים קרובות, המכונות באותה תקופה „מפעילי וול סטריט“, היו הבסיס העיקרי למדורי הרכילות במדינה. ומגזינים שבועיים לשמצה.

WD Gann היה דמות כזו, ואחד הבודדים ששמם נותר חלק מהאגדה בוול סטריט גם כיום. גאן הפך לאיש ציבור לאחר שנתן ראיון בשנת 1909 לפרסום המוביל דאז בוול סטריט, Ticker and Investment Digest. כצד היסטורי המראיין היה ריצ’רד ד. וויקוף שבשנים הבאות הפך בעצמו למפעיל מפורסם בוול סטריט ולסופר בורסאי.

אולי הסיבה שהאגדה של WD Gann סבלה התגלתה באותו ראיון משנת 1909. כפי שאמר וויקוף בדיווחיו „נראה כי עובדה מר וו, ד. גאן פיתח רעיון חדש לגמרי באשר לעקרונות המסדירים את תנועות הבורסה. הוא מבסס את פעולותיו על חוקי טבע מסוימים אשר קיימים מאז העולם החלו, רק בשנים האחרונות היו כפופים לרצון האדם והתווספו לרשימת התגליות המודרניות „.

באותו ראיון WD Gann דיבר על חוקי טבע ועל משהו שהוא כינה את החוק רטט למרות שהוא מעולם לא הגדיר באופן ספציפי למה הוא מתכוון. WD Gann היה חוקר וסופר פורה. הוא פרסם קורסים רבים למסחר במניות וסחורות במהלך 40 שנות הקריירה שלו בוול סטריט. פרוזה קהה היא סימן ההיכר של כל כתיבתו של גאן. הוא רומז לדברים רבים מבלי להגדיר דבר אחד. אולי זו הסיבה שהוא נשאר דמות אניגמטית היום כמו היום שבו העניק את הראיון שלו לוויקוף לפני כמעט 100 שנה.

לפחות אחד הרעיונות של WD Gann ניתן להבנה בקלות גם אם לא ביישומו. גלגל גאן, מה שרוב האנשים חושבים עליו כריבוע של תשע, נקרא לפעמים „מחשבון שורש מרובע“ או מכשיר ש“מרובע את המעגל“. איור פשוט זה עשוי להסביר כיצד ומדוע נוצרו מונחים אלה. אתה בטח מזהה שהאיור הוא רק שתי הטבעות הראשונות של גלגל גאן עם הספרה „1“ במרכז.

3 4 5

2 1 6

9 8 7

מגבלות העיצוב מונעות התקדמות, אך אתה יכול לראות את התבנית שיכולה להמשיך את ההתקדמות לאינסוף. בכיכר של תשעה לשון אנו אומרים שדברים כמו 4 הם 90 מעלות מ 2. זה הגיוני רק אם אתה יכול לדמיין שטבלת המספרים המלבניים הזו מוקפת במעגל (או סדרת עיגולים) של 360 מעלות. במקרה זה, המספר 4 הוא 1/4 הדרך סביב המעגל מהמספר 2, או 90 מעלות בהיקף מ- 2. באותו מובן שאנו יכולים לומר ש -4 הוא 90 מעלות מ -2, אנו יכולים לומר כי 6 הוא 180 מעלות מ 2, או חצי הדרך סביב המעגל.

יהיה עליך להמשיך את ההתקדמות עוד שני מחזורים נוספים על פיסת נייר נפרדת כדי לעקוב אחר הדוגמה הבאה, אך כאן זה נהנה. השורש המרובע של 15 הוא 3.87. הוסף שניים לשורש הריבועי של 15 ונקבל 5.87. ריבוע 5.87 ונקבל 34.49 שמתעגל ל-34. כעת אנו יודעים שהוספת שניים לשורש הריבועי של מספר וריבוע של סכום זה זהה לסיבוב של 360 מעלות על גלגל גאן. אם „2“ מייצג סיבוב של 360 מעלות אז „1“ מייצג סיבוב של 180 מעלות, „0.5“ סיבוב של 90 מעלות וכן הלאה. WD Gann מספר לנו כי 90 מעלות מאוד חשובים בבורסה. מה שהוא באמת אומר זה שחיבור והפחתה של .5 (וכפולות או פרופורציות מדויקות של .5) לשורש הריבועי של מחיר מניה ואז ריבוע התוצאה חשוב מאוד!

אם תשקיע אפילו מעט זמן בניסויים במתמטיקה של Gann Wheel בכמה תרשימי מניות או סחורות, תגלה כמה מערכות יחסים מעניינות. אם זה נראה קצת מבלבל, אל תדאג. WD Gann בילה 10 שנים מוצקות בפיתוח חוק הרטט שלו ו -40 הדרכים הבאות להעלות את הפרטים האחרונים בתעלומה שלו.


Source by Peter Amaral

About admin

Check Also

טכנולוגיית אופסט חדשה ומדהימה מדפיסה יותר צבעים ופרטים

כשטוב אינו מספיק סביר להניח שמעולם לא שמעתם על הדפסת אופסט ברזולוציה גבוהה (STO-chastic) החדשה …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments