6 מגמות שימושיות בשיווק B2B לשנת 2021

נכנסנו לעשור חדש עם שחר 2021. העשור הקודם התחיל עם הרבה עסקים שהבינו את החשיבות של חקר הנוף הדיגיטלי כדי להרחיב את האופקים שלהם. התפשטות המגיפה לקראת הסוף אילצה עוד יותר עסקים לחקור את השדרה הזו, וכתוצאה מכך השיווק הדיגיטלי B2B צבר תאוצה חדשה.

בעוד שההזדמנויות גדלו רבות והאפשרויות אינסופיות, התחרותיות גדלה גם באופן יחסי. חדשנות הפכה למפתח לשרוד דרוויניזם דיגיטלי. לאסטרטגיות שיווק תוכן דיגיטלי, אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) ואסטרטגיות מונעות טכנולוגיה אחרות יש כעת נתח נכבד מהתקציב בכל הנוגע להוצאות השיווק הכוללות.

אז מהן מגמות השיווק B2B שעסקים צריכים לתפוס בשנת 2021 כדי להשיג יתרון תחרותי זה? להלן נזכיר כמה מהמגמות המשמעותיות שאי אפשר להתעלם מהן.

1) שיווק באמצעות תוכן ימשיך להישאר במרכז כל הקמפיינים: תוכן דיגיטלי ימשיך להיות המלך. האלגוריתם של גוגל ממשיך להיות חכם יותר. במיוחד לאחר עדכון BERT (Bi-directional Encoder Representations from Transformers- מאמר שפורסם על ידי חוקרי AI Language) של גוגל, מאמינים כי ה’הקשר‘ של התוכן המבוסס על ‚כוונת‘ המשתמש זכה לחשיבות רבה יותר. לפיכך, תוכן המגובה במחקר מילות מפתח מתאים, פרופיל קהל מיועד, ונתונים אנליטיים וכו‘ יחזיקו את המפתח.

2) שיווק משפיענים יתפוס תאוצה: קיום אישיות מדיה חברתית בולטים על הסיפון לקידום מוצרים ושירותים שונים כבר היה באופנה בכל הנוגע לשיווק B2C. בשנת 2021, קמפיינים B2B גם ייטו לנצל אותו עד הסוף בגלל הפוטנציאל העצום שלו להניע מכירות. יתר על כן, זה בונה אמון ונאמנות במותג. תוכן משפיעים כמו מקרי מקרה, סמינרים מקוונים, תוכן וידאו ותכני בלוג ימשיכו להגיע לפלטפורמות כמו אינסטגרם, יוטיוב ופייסבוק וכו‘. ל-TopRank Marketing יש כמה סטטיסטיקות מעניינות הקשורות לכך כאן.

3) בינה מלאכותית (AI) אפשרה שיווק: בינה מלאכותית היא כלי נהדר להתחקות אחר עקבות דיגיטליות של צרכנים על מנת להבין את ההתנהגות והבחירות שלהם, אשר בתורו עוזר לעסקים להשיק קמפיינים שיווקיים ממוקדים. כמו כן, כלי בינה מלאכותית כמו צ’אטבוטים כבר הפכו לחלק אינטגרלי מאתרים ולפי מחקר, 67% מהלקוחות בעולם דיווחו על שימוש בצ’אט בוט לתמיכה בלקוחות בשנת 2017. אין סיבה להאמין שמספר זה לא היה גדל מאז לאחר מכן. בינה מלאכותית גם מאפשרת פרסום פרוגרמטי, חיפוש סמנטי, התאמה אישית של דוא“ל וכו‘, ומכאן שזה הולך להיות כלי נהדר ליצירת לידים.

4) שיווק בתוכן וידאו יגדיל את חלקו: על פי מחקר של Wyzowl, 86% מהאנשים היו רוצים לראות יותר וידאו ממותגים בשנת 2020. כמו כן, אנשים צופים בממוצע של 16 שעות של וידאו מקוון בשבוע – עלייה של 52% ב-2 השנים האחרונות. ניתן להניח ששיווק תוכן וידאו ימשיך לצבור בולטות והם צפויים להציע החזר ROI מצוין.

5) מציאות מדומה ורבודה (VR/AR) יוסיף ערך רב יותר לאסטרטגיות השיווק: לפי סטטיסטה, סך ההוצאה על AR/VR ברחבי העולם צפויה להסתכם ב-12 מיליארד דולר בשנת 2020, וזה אמור לעלות במידה ניכרת ל-72.8 מיליארד דולר ארה“ב עד 2024. בעוד ש-VR נהדר לחוויות מדומה, AR מציעה לך חוויה אינטראקטיבית לנסות מוצרים באופן וירטואלי. כך למשל, אפליקציית האיפור של לוריאל מאפשרת למשתמשים להתנסות באיפור מסוגים שונים באינטרנט.

6) שיווק שימור לקוחות: רכישת לקוחות חדשים בדרך כלל יקרה יותר מאשר שימור לקוחות ישנים. לפי מחקר, עלייה של 5% בשימור לקוחות יכולה להגדיל את הכנסות החברה ב-25-95%. מכאן, שהשקעה בשיפור מנגנוני התקשורת, חינוך והצטרפות ללקוח, תמיכת לקוחות מהשורה הראשונה, והערכת לקוחות וכו‘, יכולה באמת להיות דרך מצוינת לייעל את החזר ה-ROI השיווקי שלך.


Source by Ted Mosbii

About admin

Check Also

טכנולוגיית אופסט חדשה ומדהימה מדפיסה יותר צבעים ופרטים

כשטוב אינו מספיק סביר להניח שמעולם לא שמעתם על הדפסת אופסט ברזולוציה גבוהה (STO-chastic) החדשה …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments