10 טיפים לכתיבת קורות חיים מושלמים

קורות חיים הם המסמך החזק ביותר בארסנל חיפוש העבודה שלך. קורות חיים טובים יכולים לפתוח דלתות למגוון הזדמנויות מקצועיות. אמנם כתיבת קורות החיים האידיאליים יכולה להוות אתגר משמעותי עבור רבים מאיתנו, אך ניתן לפשט את התהליך על ידי שילוב השלבים הבאים:

1. החליטו אם קורות החיים שלכם צריכים להיות כרונולוגיים או פונקציונאליים. קורות חיים כרונולוגיים מדגישים את היסטוריית העבודה שלך, כאשר התפקיד האחרון שלך מופיע קודם, בעוד קורות חיים פונקציונאליים מתמקדים בכישוריך ובניסיונך. בחר בקורות חיים כרונולוגיים אם יש לך היסטוריית עבודה עקבית. לעומת זאת, אם יש פערים משמעותיים בתעסוקה שלך, קורות חיים פונקציונאליים עשויים להיות בחירה טובה יותר.

2. התמקדו בהישגים, ולא באחריות העבודה. זו אולי הטעות הגדולה ביותר שאני רואה בקורות חיים. קורות החיים שלך לא צריכים להיות מורכבים מרשימה של חובותיך ואחריותך. זה אמור לספר למעסיקים פוטנציאליים מה השגת. לדוגמה, אל תגיד שאתה אחראי לניהול תקציב של 10 מיליון דולר, דן כיצד הצלחת לקצץ בהוצאות ב -10 % ולחסוך מיליון דולר. זה אומר הצהרה הרבה יותר חזקה לגבי מה שאתה יכול להביא לארגון.

3. השתמש בדוגמאות ספציפיות כדי להדגים את ההישגים שלך. לדוגמה, אם אתה איש מכירות, תאר את הזמן שבו שכנעת לקוח מסרב לקנות את המוצר שלך. אם אתה מומחה להכשרה, דון בקורסי ההכשרה המקוונים שפיתחת אשר הפחיתו משמעותית את הוצאות הלימוד. אם אתה מנהל שיווק, תאר את אסטרטגיית הקידום שפיתחת שהגדילה את מכירות החברה.

4. צור קורות חיים עתירי מילות מפתח. אתה יכול לעשות זאת על ידי קריאת תיאורי תפקיד ומידע על החברה ולאחר מכן ערוך רשימה של מילות המפתח בהן משתמש המעסיק. לדוגמה, אם ארגון מחפש מועמדים שהם „מוכווני תוצאות“ ו“אמינים „, עליך לכלול מונחים אלה ברזומה שלך. באופן דומה, אם תפקיד מחפש אדם בעל ניסיון בתכנות HTML, עליך לכלול את הביטוי הזה.

5. שימו לב לאורך קורות החיים. באופן כללי, למצטרפים חדשים לכוח העבודה צריך להיות רזומה של עמוד אחד, אנשי מקצוע מנוסים יכולים לקבל קורות חיים של שני עמודים ומנהלים בכירים יכולים להשתמש ברזומה שאורכו שלושה או ארבעה עמודים. קורות חיים אקדמיים, המכונים גם קורות חיים, יכולים להיות ארוכים יותר. עם זאת, לעולם אל תעשה את קורות החיים שלך יותר מהצורך.

6. השתמש בסיכום קריירה, לא במטרה קריירה. סיכום קריירה אומר למעסיקים מה יש לך להציע ואילו מטרת קריירה אומרת להם מה אתה רוצה. עדיף להעביר את הערך שאתה מביא לארגון. חוץ מזה, מכתב הכיסוי שלך יתקשר למטרת הקריירה שלך. זכור, סיכום הקריירה שלך צריך להיות הצהרה קצרה אודות הכישורים והתעודות המזכים אותך בתפקיד מסוים.

7. התאם את קורות החיים שלך לפתיחת משרה מסוימת. אל תיצור קורות חיים יחידים לכל מטרה להגיש עבור כל פתיחת משרה. במקום זאת, תחשוב על קורות החיים שלך כתבנית שתשנה בהתאם לדרישות פתיחה מסוימת. אל תדאג, אתה רק צריך לבצע שינויים קלים עבור פתחים שונים באותו תחום.

8. פיתוח קורות חיים מרובים. אם תגיש מועמדות למשרות בתחומי עיסוק שונים (למשל, שיווק ומשאבי אנוש), עליך ליצור יותר מרזומה אחד. זה חל גם אם תחפש הזדמנויות באותו עיסוק, אך בתעשיות שונות (למשל ייצור וחינוך). קורות החיים לא יהיו שונים בהרבה, אך הם יצטרכו לשקף את ההבדלים בציפיות לעבודה ובשימוש במילות מפתח.

9. כלול תוכן כתוב ומדויק. קורות החיים שלך משקפים את המקצועיות שלך. דקדוק גרוע ומילים כתיב שגויות יפחיתו את המומחיות והאמינות הנתפסת שלך. גרוע מכך הוא שימוש במידע לא מדויק או לא נכון. לרוב, מידע קורות חיים מטעה לא יעזור לך להשיג עבודה והוא עשוי לחזור לרדוף אותך.

10. הגהה, הגהה ושוב הגהה. כן, קרא את קורות החיים שהושלמו לפחות שלוש פעמים. אז תן לחבר או לעמית להגהה עבורך. הם ימצאו שגיאות שהחמצת גם אם בדקת אותה מספר פעמים.


Source by Tyrone Holmes

About admin

Check Also

כיצד שיווק דיגיטלי יכול להגדיל את העסק שלך ב- 400%

כאשר יזם מתחיל עסק, המטרות העיקריות כוללות השגת צמיחה מהירה יותר והפיכתו לרב לאומי גדול. …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments