תקני אוזון למטהרי אוויר הנמכרים בקליפורניה – AB 2276 Regulation Cleaner Air

הצעת חוק 2276 לכנסת קליפורניה דורשת שכל מנקי האוויר הביתיים הנמכרים במדינה יעמדו בדרישות מחמירות לבטיחות ויראו שכל אוזון שעלול להיפלט ממטהרי האוויר חייב לעמוד בגבולות האוזון, כלומר להיות נמוך או שווה לתקנים שנקבעו מראש. מועצת משאבי האוויר של קליפורניה קובעת:

בהתאם לחוק האסיפה של קליפורניה 2276 (2006, Pavley), מועצת משאבי האוויר (ARB) פיתחה ואימצה תקנה בספטמבר 2007 להגבלת האוזון הנפלט ממכשירי ניקוי אוויר פנימיים על מנת להגן על בריאות הציבור. כל מכשירי ניקוי האוויר הנמכרים בקליפורניה חייבים לעמוד בדרישות הרגולציה עד 18 באוקטובר 2010, תאריך התאימות המלא.

בעוד שהתקנים חלים רק על קליפורניה, הם למעשה מצוינים עבור תושבי כל המדינות מכיוון שהבדיקה העצמאית של מטהרי האוויר מראה אילו מהם עומדים בתקנים המחמירים ואילו לא. כשאתה רוכש שואב אוויר לסביבת הבית שלך, במיוחד אם בן משפחה סובל מאסטמה, האם אתה לא רוצה את הטוב והבטוח ביותר? האם אתה לא רוצה לוודא שאתה רוכש כזה שאינו פולט אוזון, גז נטול ריח שלדעתו מחמיר את הסביבה הביתית עבור חולי אסתמה ואלרגיות? לא תרצו לרכוש אחד שעומד בתקנים עצמאיים לבטיחות חשמל?

כל מכשיר ניקוי אוויר פנימי שאינו עומד בתקנים של קליפורניה אך נמכר באינטרנט או לפי קטלוג נדרש להציג הודעה המציינת: אינו עומד בדרישות קליפורניה; לא ניתן לשלוח לקליפורניה. מועצת משאבי האוויר אף מתייחסת למטהרי אוויר המיוצרים ב-CA שאינם עומדים בדרישות אך יימכרו רק מחוץ למדינה. החשש הוא שכל יחידה שתוחזר ליצרן עשויה להיכנס לשימוש בקליפורניה, ולכן, היצרן חייב להדביק את התוויות שאינן עומדות בתקנים.

אוזון הוא בסדר גבוה בשמיים, אבל לא בגובה הקרקע. למרות ששכבת אוזון גבוהה באטמוספירה של כדור הארץ מגינה על כדור הארץ מפני 99% מקרינת השמש האולטרה סגולה (UV), אוזון בגובה פני הקרקע הוא מרכיב מרכזי בערפיח ויש לו השפעה שלילית על האוויר שאנו נושמים. כמה מטהרי אוויר הנמכרים בקליפורניה (הרוח היוני של Sharper Image ניתנת לעתים קרובות כדוגמה) פולטים אוזון כתוצר לוואי של יצירת יונים שליליים באמצעות אור אולטרה סגול. גם לאחר שדווח על רמות גבוהות של אוזון כגורם למחלות ריאות, התקפות של חולי אסטמה, אשפוזים ואפילו מוות בטרם עת, החברות המשיכו למכור בקליפורניה חומרי ניקוי מייצרי אוזון.

למרות שהציבור קיבל מידע על הסכנות הבריאותיות הפוטנציאליות, נראה ששיווק מצוין כופה על תושבי קליפורניה להמשיך לרכוש את יחידות ניקוי האוויר שעלולות להיות מסוכנות הללו. כדי למנוע ממכשירים כאלה להימכר בקליפורניה, התקבל הצעת חוק אסיפה 2276. לך ל CA ARB. בקריאה לסוכנות ממלכתית לאכוף תקנים עבור מכשירי ניקוי אוויר פנימיים, מועצת משאבי האוויר של קליפורניה יצרה דרישות בדיקה עבור מעבדות עצמאיות וכן תקנים שיש לעמוד בהם כדי שמטהר אוויר יעמוד בדרישות האישור. באתר ARB המופיע לעיל, תמצאו קישורים לעמוד המפרט את מטהרי האוויר העומדים בתקנים של קליפורניה משנת 2010 וכן קישור לדף המפרט את מנקי האוויר / מחוללי האוזון הנחשבים כבעלי פוטנציאל סיכון.


Source by Sandra Merlo

About admin

Check Also

קוד QR מול PDF417

הפופולריות של ברקודים דו מימדיים פרצה, וישנם סוגים שונים של ברקודים בשוק. המטרה העיקרית של …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments