שמות דומיינים – שוק בעל חשיבות רבה וגדלה

קנייה ומכירה של שמות דומיינים היא עסק גדול. אופי הלידה של האינטרנט היא אחת הסיבות הגדולות מדוע שמות דומיינים הפכו להיות כה חשובים, וזכו לתשומת לב כספית כה רבה.

השנה נמכרו 15 שמות המשמשים בכתובות אינטרנט לשש דמויות לפחות לחברות ויחידים בתקווה להיכנס לקהלים גדולים. On.com קיבלה 635 אלף דולר. Macau.com השיגה 550 אלף דולר.

Sex.com הלכה בחודש ינואר על שיא של 12 מיליון דולר במזומן ומניות לחברת בידור למבוגרים, Escom.

ככל שהאינטרנט החל לצמוח ולהפוך ליותר ויותר חשוב, יותר ויותר יזמים רגילים הבינו את הפוטנציאל של הכלי החדש הזה. עם זאת, רבים מאנשי עסקים ונשים אלה התחברו למציאת המשפטים והכותרות המסומנים בהם כבר בשימוש על ידי משתמשים אחרים עם כוונות שונות. תחת העמדות פנים, שוק שמות הדומיין נולד.

כיום השוק נשלט על ידי גיחה זו בין עסקים גדולים, מבוססים, לבין אלה שהגיעו לאינטרנט ראשון. אנו רואים העברות רבות בין חברות כאלו שהצליחו לקבל את שמותיהן קודם, ולמכור את כתובות האתרים שלהן לחברות גדולות שהיו איטיות יותר להצטרף לרשת העולמית.

עסקאות אלה מייצגות עסקים גדולים מאוד, ויוצרות שוק מאוד חשוב משלהן. מכירת 5,851 שמות דומיין הניבה 29 מיליון דולר בשנת 2005, בהשוואה למכירת 3,813 שמות תמורת 15 מיליון דולר בשנת 2004, אומר חוקר השוק Zetetic. והקצב הולך וגובר: בשלושת החודשים הראשונים של השנה יצרו 1,949 שמות 14.2 מיליון דולר. יומן שם דומיין מגזין.

„שם הדומיין הוא נדל“ן מהמאה ה -21“, אומר וורן אדלמן, נשיא חברת GoDaddy.com, רשם שמות הדומיינים הגדול בעולם, עם 12.9 מיליון. „הכלכלה מונעת יותר ויותר על ידי מגזר האינטרנט“.


Source by Enrico Schaefer

About admin

Check Also

WD Gann Square of 9

בתחילת המאה ה -20 וול סטריט ושוק המניות בניו יורק היו סמלים מאוד בולטים של …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments