שיטות מחקר דיגיטליות מודרניות מול מודרניות

המדיה הדיגיטלית הולידה צורות חדשות רבות של מחקר לקוחות. עסקים רבים מאמצים כעת את המתודולוגיות החדשות הרבות וראינו כיצד משווקים התאימו את המתודולוגיות הדיגיטליות על פני שיטות מסורתיות. הם עושים זאת מכיוון ששיטות המחקר הדיגיטליות החדשות נראות הרבה יותר זולות, מהירות יותר ומניבות יותר תוצאות. אך האם באמת כדאי לוותר על השיטות המסורתיות לשיטות המחקר הדיגיטליות המתוחכמות יותר? בואו לחקור את היתרונות והחסרונות של כל אחד.

שיטות מחקר מסורתיות

שיטות המחקר המסורתיות דורשות מהמשיבים להיות פנים אל פנים או מעורבים בשיחות מילוליות. דוגמאות לכך יהיו קבוצות מיקוד איכותיות, ראיונות עומק, אתנוגרפיה, קניות נלוות ומיירטים.

שיטות מחקר מסורתיות יוצרות סביבות שבהן למנחה יש את הכוח להתערב, לאתגר ולשאול את המשתתפים בכל שלב של המחקר. הוא מאפשר לחוקר להתגמש ולהפוך את הדיונים לטבעיים יותר. הוא גם מאפשר לחוקר לזהות רמזים לא מילוליים כגון ביטויי מיקרו בפנים, שפת גוף, התנהגות ואינטונציה. הוכח בעבר שמה שאנשים לא ‚אומרים‘ אבל כן ‚מסביר יותר מהי האמת. זה מה שגורם לנתונים שנאספו בשיטות מסורתיות להיות עשירים יותר ומעמיקים יותר.

אולם העלות לביצוע מחקר באמצעות מתודולוגיות אלה היא שהופכת אותו לפגיע. עלות הזמן והכסף הנדרשים להקמתו גורמים לחברות להרגיש שצריכות להיות מתודולוגיות חלופיות שניתן להשתמש בהן לאיסוף נתונים דומים תוך הורדת עלויות. תאר לעצמך שאתה מנסה לאסוף אנשים עם דמוגרפיה מאוד ספציפית להשתתף בקבוצת בדיקת מוצרים. העלות של כל מוצר לשימוש, עלות ההשתתפות, עלות החוקרים והמנחים, ועוד הוצאות שונות לכאורה מסתכמות ותהליך איסוף הנתונים הקוהרנטי כדי לשקף את המשוב הפוטנציאלי של הקהל הרחב למוצר לוקח הרבה. של זמן ויכול להימשך בין מספר שבועות עד שנים. משהו שהחברות לא מוכנות לחכות לו.

שיטות מחקר דיגיטאליות

עם הצמיחה המסיבית של משתמשי הסמארטפונים שאיפשרו להם אינטראקציה אלחוטית וחיבור לאנשים באמצעות רשתות חברתיות סיפקה לחוקרי השוק את היכולת לתקשר ולתקשר עם מטרותיהם ביתר קלות. החל מקווי צ’אט מקוונים ועד הודעות SMS, האמצעים כיצד החוקרים יכולים להגיע לאנשים שהם צריכים לדבר איתם מתפתחים והופכים ליעילים יותר בלכידת מידע.

חלק מהכלים המשמשים בשיטות מחקר דיגיטאליות הם סקרים מקוונים, קבוצות מיקוד מקוונות, קהילות ופורומים מקוונים, אתרי רשתות חברתיות כגון טוויטר, פייסבוק, אינסטגרם ועוד רבים אחרים.

באמצעות כלי המחקר הדיגיטליים הללו החוקרים מסוגלים להגיע לתחום רחב בהרבה של יעדים של קבוצות גיל שונות, אתניות ותרבויות המורידות את החסמים הרבים ששיטות מחקר מסורתיות יתמודדו אליהם בדרך כלל. זה אפילו מאפשר לאנשים את האמצעים לקיים אינטראקציה ולשתף את מחשבותיהם בעילום שם, דבר שמועיל בנושאים רגישים באופיים.

הנתונים הנאספים משיטות מחקר דיגיטליות נשמרים ונותחים בקלות. הוא גם מיידי למדי מכיוון שהמידע מחובר מייד כשהמשיבים מזינים את המשוב שלהם בזמן אמת. כמות הנתונים שנאספת בכל זמן נתון מוגבלת רק למספר האנשים שאוכלים להגיב באמצעות מדיומים אלה, שאם נעשה כראוי יכול להגיע לכל מקום בין 100 ל -100,000 או יותר. הפיכתו לחסכוני במיוחד מכיוון שזה יקצץ את הצורך בנסיעות, השתתפות ועוד הרבה הוצאות שונות, שהמתודולוגיות המסורתיות יצטרכו להוציא כדי להשיג אותו מספר משתתפים.

החיסרון העיקרי של המתודולוגיות הדיגיטליות הוא העובדה שנתונים שנאספים הם בעצם קבלת הנתונים המקודדים על ידי המשתתפים כפי שהם. כלומר, אין נתונים חיצוניים כגון רמזים לא מילוליים. זה עלול ליצור בשוגג דיוק הנתונים או תובנות חיוניות הדרושות למוצרים מסוימים הדורשים בדיקה מעמיקה של האופן שבו המוצרים שלהם משפיעים על הנפש של קהלי היעד שלהם. גם המתודולוגיות הדיגיטליות מוגבלות לאנשים בעלי השכלה ויודעים כיצד לנווט בין מכשירים ומדיומים חברתיים אלה. אלה שעדיין לא חשובים ולמרבה הצער אינם ניתנים לגישה באמצעות שיטה זו. פרשנות מילים וכיצד היא נתפסת על ידי הנשאלים נותרים גם הם בחוץ מכיוון שרבים שכבר מיומנים בהודעות טקסט יכולים להעיד על אי הבנות עקב הודעות טקסט שנקראו ופורשו בצורה לא נכונה.

לסיכום, למתודולוגיות מחקר דיגיטליות מסורתיות ומודרניות יש את היתרונות והחסרונות החופפים שלהן. עם זאת אין להכחיש כי השיטות הדיגיטליות יכולות לסייע להפוך את העבודה של החוקרים להרבה יותר קלה וחסכונית, אולם יש לציין כי לשיטה המסורתית עדיין יש יד עליונה מבחינת הדיוק ואיכות הנתונים שנאספו. יש למצוא נישואין בין השניים, אלא אם כן נוצר כלי דיגיטלי חדש כדי לפצות את החסרונות הללו. בהתחשב בכל אלה, אין להכחיש כי כלאיים של שיטות אלה מפותחות וידחפו את מחקר השיווק לשלב הבא.


Source by Ron Jacobsen

About admin

Check Also

WD Gann Square of 9

בתחילת המאה ה -20 וול סטריט ושוק המניות בניו יורק היו סמלים מאוד בולטים של …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments