שיווק העסק שלך בכלכלה גלובלית

מכירות הן נשמת החיים של כל עסק. מכירת המוצר שלך היא הבסיס להצלחה עסקית. מכירות גורמות לרווחים. המכירות מניעות התרחבות עסקית. ללא מכירות, אין שביעות רצון לקוחות או יחסי לקוחות.

לכן, אחד התפקידים הקריטיים של כל ארגון עסקי, קטן, בינוני או גדול הוא שיווק. עסקים עסקיים מוציאים מיליארדים מדי שנה בשיווק המוצרים שלהם לשוק היעד. זה יכול להיות בצורה של מודעות כמו שלטי חוצות, טלוויזיה, רדיו, מודעות בעיתון או טכניקות קידום מכירות או יחסי ציבור.

השאלה הקריטית לכל עסק היא כיצד למקסם את ההוצאה השיווקית שלו. חיוני שהיתרונות יעלו על העלות. לכן, הנטל של כל מנהל שיווק הוא לתחום את אמצעי השיווק הרווחיים ביותר לעסק שלו.

עולם שמחוץ ל’עולם ‚שלך

אנו חיים בשוק גלובלי שהתאפשר על ידי חידושים טכנולוגיים שונים, במיוחד האינטרנט והטכנולוגיה הניידת. השאלה הדחופה לכל בעל עסק היא ‚מהי הדרך הטובה ביותר למקסם את השוק הגלובלי לעסק שלי?‘ חלק מתשובה לשאלה זו היא שאלה נוספת, ‚כיצד אוכל לשווק את העסק שלי בכלכלה גלובלית?‘

על פי פורטל הסטטיסטיקה, נכון לאפריל 2018, ישנם 4,087,000,000 משתמשי אינטרנט בכל רחבי העולם. באופן דומה, ישנם 3,297,000,000 משתמשי מדיה חברתית. יותר מ -50% מאוכלוסיית העולם הם משתמשי אינטרנט פעילים.

לכל אמצעי פרסום מסורתיים, טווח ההגעה שלך מוגבל למספר האנשים במיקום הגיאוגרפי שלך. גם אם אתה חברה בקנה מידה גדול, הפרסומת שלך יכולה להגיע רק לאוכלוסיית המדינה שלך ואולי לכמה מדינות שכנות. סין, המדינה המאוכלסת ביותר מונה פחות מ -2 מיליארד בני אדם. אמצעי שיווק מסורתיים יכולים להגיע עד ל -2 מיליארד אנשים פוטנציאליים אפילו בסין.

אך עם האינטרנט, היקף ‚שוק היעד‘ השתנה. שוק היעד שלך לא חייב להיות האנשים הנמצאים במיקום הגיאוגרפי שלך. בכלכלה גלובלית, שוק היעד שלך יכול להשתרע על פני כל העולם. חברה בסין יכולה למקם את העסק שלה באינטרנט ללקוחות לקנדה. מפעל ייצור בניגריה יכול למקד ללקוחות ברוסיה.

הדבר נכון במיוחד לאנשים שמוכרים שירותים. כותב בדרום אפריקה יכול לכתוב למגזין בארצות הברית בעוד שחשבונאי בעל ידע בתקני דיווח פיננסי בינלאומי וחבילות חשבונאות יכול להיות לקוחות פוטנציאליים באוסטרליה הרחוקה. מעצב גרפי בצרפת יכול לעצב עלונים ובאנרים ללקוח בגאנה. מומחה לזוגיות או לפיתוח עצמי בבריטניה יכול להיות לקוחות פוטנציאליים בספרד. בשוק גלובלי, אפילו שפה אינה מכשול להזדמנויות כאלה.

הצעד הראשון

הנקודה היא זו; שוק גלובלי מספק לבעלי עסקים ולמנהלי שיווק הזדמנויות ייחודיות להרחיב את טווח ההגעה שלהם. בשוק גלובלי, האינטרנט מציע פוטנציאל עצום לעסקים לצמוח ולתעש. שוק היעד של הארגון שלך יכול להגיע לכל העולם. אם נעשה היטב, הסחורה או השירותים שלך יכולים להיות במרחק קליק מהלקוחות בכל רחבי העולם.

אם העסק שלך עדיין לא גלוי ל -5 מיליארד האנשים האלה, אתה לא ממקסם את הפוטנציאלים של העסק שלך.

מיליוני אנשים מחפשים דרך גוגל ומנועי חיפוש אחרים המחפשים מידע כמו גם מוצרים לרכישה. למה לא להתמקם בכדי לקבל חלק מהיתרונות?

כל עסק רציני בכלכלה הגלובלית זקוק לאתר אינטרנט. בעלות על אתר אינטרנט היא הצעד הראשון לקראת הרווח מהאינטרנט כבעל עסק. אתר עסקי טוב יכול לעלות בין $ 100-$ 300 (תלוי במפתח). במקרים מסוימים, זה יכול להיות פחות או גבוה יותר. בשוק גלובלי, אתה יכול לקבל מחירים תחרותיים מאתרים פרילנסרים אמינים או מעצבים בודדים שמיצבו את שירותיהם באינטרנט.

חלק מהיתרונות שיש בבעלות אתר עסקי כוללים:

1. היא מספקת פלטפורמה שבה לקוחות פוטנציאליים ולקוחות נוכחיים יכולים לקבל מידע חיוני אודות העסק והמוצרים שלך 24 שעות ביממה בלחיצת אצבע אחת בלבד. במקום לענות על אלפי שיחות מדי יום, אתר האינטרנט שלך מספק אמצעי לקבלת מידע בסיסי רצוי.

2. זה הופך את הסחורה והשירותים שלך לנגישים לשוק הגלובלי 24 שעות ביממה ושבעה ימים בשבוע

3. זוהי הזדמנות להצטרף לאינדקס על ידי Google ולהפוך ליעד לחיפושים רלוונטיים של Google אחר המוצר שלך או מוצרים קשורים.

4. הוא מספק פלטפורמה להסבר מפורט על המוצרים והשירותים שלך ללא מגבלות של עמוד בעיתון או זמן רדיו.

5. בעולם המאה ה -21, בעל אתר מציג אותך כבעל עסק רציני.

אנשים רבים בכל רחבי העולם תלויים באינטרנט כדי לרכוש את הסחורה והשירותים שלהם. חשוב לנצל הזדמנויות כאלה.

בעל אתר לא מספיק כדי להשיג את המכירות. אך זהו השלב הראשון בסדרת צעדים שיכולים להיות אסטרטגיית השיווק היעילה ביותר בכלכלה הגלובלית.

עקוב אחר המחבר בעמוד זה למידע נוסף בנושא זה.


Source by Paul Abayomi Owolabi

About admin

Check Also

תוכנית השיווק האלקטרוני – סקירה קצרה ותכנית העבודה

א סיכום תוכנית שיווק התכנון השיווקי (המתבסס בתכנית השיווק) הוא פעילות ארגונית חיונית, בהתחשב בסביבה …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments