רכיבי מחקר היתכנות

מחקר היתכנות נוצר על מנת למזער את הסיכון ולוודא את כדאיות הפרויקט. ברגע שבטוח שאפשר לבצע פרויקט ספציפי ברווחיות, רק אז הוא יכול להיות מיושם. זו לא רק חקירה אלא יחד עם זאת תכנית או מסגרת כיצד יושג הפעלת פרויקט עסקי.

מחקר היתכנות מכיל חמישה מרכיבים עיקריים: לימודי שיווק, לימוד טכני, לימודי ניהול, לימוד פיננסי ורצון חברתי.

במהלך לימודי שיווק, על החוקר לקבוע אם יש דרישות מספיקות למוצר, כמו גם את מעמדו התחרותי של החברה בענף. תחזית מכירה לפרויקט חייבת לחקור גם במסגרת מחקר שוק.

תהליך הייצור, גודל המפעל, לוח הזמנים לייצור, מכונות, מיקום המפעל ופריסתו, המבנה, חומרי הגלם, השירותים ופינוי הפסולת נלקחים בחשבון בכל הקשור ללימוד טכני.

מחקר הניהול כולל את אופן ניהול הפרויקט, כגון הארגון העסקי, כולל תרשים הארגון והתפקוד של כל יחידת ניהול יחידה, כישורים וכמות עבודה הנדרשת.

במחקר פיננסי, החוקר צריך לכלול את הערכת סך דרישות ההון, תפוקות שיווי משקל, מכירות ומחירים, כמות המכירות הנדרשת להרוויח כמות מסוימת של רווח ותקופת ההחזר במזומן.

אחרון חביב הוא הרצונות החברתית הנמדדת על ידי הטבות כלכליות לאנשים החיים בקהילה ולמחוזותיה.

אין פלא שאחד השלבים החשובים בפיתוח עסקי הוא מחקר היתכנות. מחקר היתכנות משמש לקביעת פוטנציאל ההצלחה של מיזם עסקי מוצע. הצלחת מחקר היתכנות מבוססת על זיהוי והערכה מדוקדקת של כל ההיבטים החשובים להצלחה עסקית.


Source by Charise Mendoza

About admin

Check Also

WD Gann Square of 9

בתחילת המאה ה -20 וול סטריט ושוק המניות בניו יורק היו סמלים מאוד בולטים של …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments