קוד QR מול PDF417

הפופולריות של ברקודים דו מימדיים פרצה, וישנם סוגים שונים של ברקודים בשוק. המטרה העיקרית של ברקודים דו מימדיים היא לאחסן מידע ולאפשר למכשיר סריקה לקרוא את כל מה שמכיל הברקוד. אבל במה נבדלים ברקודים שונים? נבחן הן את קוד ה-QR והן את PDF417 מכיוון שהשימוש בהם נעשה באופן נרחב יותר כיום ונדון בכמה מהתכונות והיתרונות שלו. חשוב להבין במה הם שונים ומתי להשתמש באיזה קוד כדי למקסם את היתרונות שלו עבור עסקים וצרכנים.

קוד QR מייצג תגובה מהירה, ונועד כך שסורקים יכולים לפענח אותו במהירות גבוהה. זהו ברקוד מסוג מטריצה ​​המורכב ממגוון מערכים מרובעים במלבן/ריבוע אחד גדול. הם יכולים לאחסן כל דבר, החל ממספרי טלפון, כתובות, כתובות URL, ואפילו לאפשר לטלפונים ניידים לבצע פקודות שונות.

PDF417 מייצג קובץ נתונים נייד ומוצג כמלבן ארוך ודק עם שורות המורכבות ממילות קוד מוערמות ליניאריות. המאפיין הבולט ביותר שלו הוא יכולתו לתקן שגיאות. הוא מכיל יכולות מובנות לתיקון שגיאות בתוך השורות הליניאריות ברזולוציה הגבוהה שלו, כך שהשחתת ברקודים מסוג זה אינה בעיה גדולה.

מכיוון שבברקודים PDF417 משתמשים בסמלי ברקוד מוערמים ליניאריים, זה דורש רזולוציה גבוהה בהרבה, גם בעת הדפסת ברקודים אלה או בהצגתם במכשיר. זהו אתגר, שכן מי שמשתמש בברקודים PDF417 יצטרכו להשקיע בציוד יקר יותר רק כדי לסרוק את הקודים הללו. עם קודי QR, הרזולוציה חשובה אך לא במידה של ברקודים PDF417 מכיוון שהם משתמשים בחיישני תמונה, לא בסריקות ליניאריות. יישומים ניידים פשוטים יכולים לסרוק בקלות קודי QR אבל זה יותר מאתגר לסרוק ברקודים PDF417.

זה גם מאוד פשוט ליצור קודי QR בהשוואה לברקודים PDF417. ישנם אתרים רבים ומשאבים פתוחים המאפשרים למשתמשים ליצור באופן חופשי קודי QR, והפופולריות הרבה יותר נפוצה ביחס ל-PDF417. פתרונות סריקת PDF417 רבים הם פרטיים ודורשים השקעה רבה, במיוחד מכיוון שקודים כאלה דורשים רזולוציה ואיכות גבוהה.

קודי QR ידועים באמינותם בהכילו כמויות גדולות של נתונים. הטבלה שלהלן היא השוואה של קיבולת הנתונים של שני סוגי הברקודים, וניכר כי צפיפות הנתונים הגבוהה שלהם עדיפה יותר בהקשר זה.

קודי QR

  • מספרי: 7098
  • אלפאנומרי: 4296
  • בינארי: 2953
  • קאנג’י: 1817

PDF417

  • מספרי: 2710
  • אלפאנומרי: 1850
  • בינארי: 1018
  • קאנג’י: 554

*מָקוֹר: מעבדה דיגיטלית: נקודת מבט

זה כרוך בעלות קלה, מכיוון שככל שהוא מחזיק יותר נתונים, הוא תופס יותר מקום. הם בדרך כלל ריבועים גדולים ותופסים יותר מקום מאשר PDF417 הקטן והמלבני. זה משהו שצריך לשקול אם הדפסת קודים במכשיר או הצגתם במכשיר כיוון שברקודים תופסים יותר מקום פירושו פחות מקום לדברים אחרים.

כיום, אנו רואים קודי QR בשימוש נרחב בשיווק סלולרי ובעסקים, בעוד שקודי PDF417 נמצאים בעיקר בתעודות זהות ויישומי תחבורה. שני הברקודים הדו-ממדיים הם ייחודיים ומספקים תכונות המבדילות את עצמם מברקודים אחרים. בסופו של דבר זה תלוי בסוכנות המנפיקה או המשתמש להחליט איזה מידע צריך להיות מקודד, כיצד יוצג הברקוד ואיזה סוג ברקוד יתאים בצורה הטובה ביותר למטרות שלהם.


Source by Paul Tomes

About admin

Check Also

תקני אוזון למטהרי אוויר הנמכרים בקליפורניה – AB 2276 Regulation Cleaner Air

הצעת חוק 2276 לכנסת קליפורניה דורשת שכל מנקי האוויר הביתיים הנמכרים במדינה יעמדו בדרישות מחמירות …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments