צ’אקינג הפוך, מה!

לפוסט זה אני מכין קערת קצה טבעית באמצעות מייפל ביג עלה (Acer macrophyllum). השלב הראשון הוא להצמיד לוח פנים לחזית הקערה; לקערות קצה טבעיות אלה תמיד יהיה משטח לא אחיד במידה זו או אחרת. החלק חלקים מתחת ללוח הפנים כדי ליישר את לוח הפנים לתחתית בלוק המפנה. הטריק הגדול כאן הוא להשתמש בברגים ארוכים שיעברו דרך השקעים ועד לעץ, בתמונה מופיעים ברגי עץ ושני עץ בגודל 3 אינץ ‚. כאמצעי בטיחות נוסף תומך בפנייה עם זנב הזנב באמצעות מרכז חי, קונוס של 60 מעלות עובד היטב.

במהלך שלב הסיבוב הגס צור ציר עבור צ’אק הגלילה; אני אוהב זנב יונה שקוע בעומק של כ -3/8 אינץ ‚. לפני שתסיר את לוח הפנים ודא כי צ’אק הגלילה יתהדק בתוך זנב היונה. הסר את לוחית הפנים, סובב את הקערה והצמד לצ’אק הגלילה; שוב תומך במלאי הזנב ובמרכז החי.

הפכו את החלק הפנימי של הקערה והשאירו כעובי סנטימטר אחד מכל הצדדים והתחתונה. ניתן להסיר את העמוד המרכזי באמצעות ביט פורסטנר. מנקים את התחתית ומניחים בצד לייבוש העץ.

השלב הבא לאחר שהעץ התייבש לתכולת לחות של כ -12%. סיימו להפוך את הקערה לצורה ולעובי הסופי לפי בחירתכם, חולו עד 250 גריסים. הניחו שכבה אחת של גימור על הקערה כדי להגן על העץ מפני כתמים (טביעות אצבע) וצבע.

מוכן להפוך את התחתית, אני משתמש בכוס ואקום כדי להחזיק את הקערה כשהתחתית הופכת, אני משתמש בכוס ואקום עם 6 אינץ ‚עם הארכה. תזדקק למחולל ואקום, מד ושסתום בכדי לשלוט בכמות הוואקום. במספרים עגולים 1 אינץ ‚של ואקום שווה 0.5 ק“ג. של לחץ. כוס ואקום בגודל 6 אינץ ‚כוללת שטח של כ -28 סנטימטרים רבועים. 26 אינץ ‚של ואקום כפול 0.5 ק“ג לאינץ‘ של ואקום שווה 13 ק“ג כ -28 סנטימטרים רבועים שווה לכ -364 ק“ג של כוח החזקת הקערה; זה יעבוד אלא אם תלך לצום או לחטוף אזמל; זה יזיז את הקערה ממרכז.

חבר מחדש את הצ’אק לתחתית הקערה והצמד מתאם יישור הפוך חזרה לצ’אק והנח בציר הזנב. הקדימו את הקערה עד לכ- 1/4 אינץ ‚מכוס הוואקום ונעילו את זנב הזנב למיטת המחרטה, הפעילו את הוואקום עד כ -10 סנטימטרים של ואקום וקדמו את הטוש כדי ליצור קשר עם כוס הוואקום צפו במד הוואקום, סנטימטרים של ואקום יגדלו כאשר הקערה תהיה במגע עם כוס הוואקום. שחרר את הצ’אק והוציא את זנב הזנב, התאם את הוואקום למה שאתה רוצה, עד שאקום רב יכול לסמן את הקערה.

הקערה תמיד תהיה מעט במרכז אולי זה בסדר; זה לא יהיה מורגש. הקפד לא לגעת במשטח המוגמר שלך בעזרת כלי. הופכים את החלק התחתון, מלטשים ומרחים גימור.

הקערה המוגמרת, שימו לב איך היא מתייצבת מעט ולא שטוחה על השולחן, מוסיפה קצת עומק לפרויקט שלכם.


Source by Steven Nicholson

About admin

Check Also

שעוני ספירה לאחור של Myspace

MySpace היא אחת הרשתות החברתיות הפופולריות ביותר באינטרנט עם למעלה מ -100 מיליון משתמשים ודירוג …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments