סקירה של תוכנת המראה להערכת בנייה

כל כך הרבה פעמים אנשים רוצים למהר ולקנות תוכנת אומדן או תוכנת המראה מבלי לנסות קודם להגדיר את תהליכי האומדן הפנימיים שלהם. ברגע שתהליך האומדן מוגדר בבירור, אז ורק אז, אתה באמת יכול לנסות לחלק את התהליך למקטעים. אז לעתים קרובות הקטע הוא באמת המראה כמויות. המראה של מה שאתה עשוי לתהות? זה כמו שאלת מיליון הדולר. מאמר זה ידבר על תהליך תוכנת ההמראה הקשור בדרך כלל להערכת תהליכי תוכנה. תהליך תוכנת ההמראה יכול לעתים קרובות להיות המראה של חומרים עבור אנשים מסוימים, ובעיני רבים אחרים, תהליך ההמראה של מערכות בהיקף ליצירת הערכות או הצעות. סקירה או השוואה זו לא תנסה להסביר את תהליך האומדן של התוכנה אלא תביא אליך חשיבה תקפה להמראה של כמות בקרב מעריכים בחיפוש אחר איזה מוצר חושב כמוך. אלו הן דעותיו של המחבר.

אסקור ואשווה 3 סוגים של מוצרי מדידה להמראה:

חשוב ביותר לציין כי אלו הן רק תוכניות מדידת המראה, לא תוכניות אומדן.

1) Planswift

2) המראה על המסך על ידי תוכנת On Center

3) תוכנת המראה אלקטרונית

לכל שלושת המוצרים יש את החוזקות שלהם, עם זאת, Planswift ו-On-Screen Takeoff הם מוצרים עצמאיים ו-Electronic Plan Takeoff משולבת באופן דינמי חי עם Microsoft Excel מה שאומר שהוא מתחיל ונגמר ושומר באקסל. כולם משתלבים עם Excel, עם זאת, תצטרך להעריך את תהליך החשיבה שלך ולהחליט איזה משלושת זרימת העבודה של המוצרים חושבים בכיוון של איך אתה חושב. לדוגמה, מה הדבר הראשון שאתה עושה כאשר אתה מקבל סט של תוכניות? בדרך כלל, אתה מתחיל לדפדף בתוכניות כדי לראות עד כמה הפרויקט מעורב ואיזה סוג עבודה אתה רואה שאטרקטיבי עבור החברה שלך. ואז כאשר אתה מחליט שאתה הולך להעריך את העבודה הזו, לעתים קרובות יותר מאשר לא, אתה מתחיל כמו 80% מהחברות בעולם הבנייה להעריך על ידי פתיחת גיליון אלקטרוני של תבנית Excel. אתה משנה את שם הגיליון האלקטרוני שלך למשרה או לפרויקט החדשים ויוצאים לביצוע ההמראה. כאן נמצאים ההבדלים:

ב-Planswift, אתה מחליט על איזה ציור אתה נמצא ואז אתה מבצע מדידה של פריט שאתה רוצה לבצע המראה בתוכנית. למרבה הצער, זה לא בדיוק איך שמעריך חושב. Planswift אכן נותנת לך את היכולת להוסיף סוג של פריט המראה תוך כדי כך על ידי מתן שם ולאחר מכן לבצע המראה שלו; תהליך מאוד ידני ואיטי. הם גם מספקים לך את היכולת להחיל סוג של מכלול על המראה כדי לצבור כמויות של פריטים במכלול זה. לא בדיוק כמו שמעריך חושב. זה מאלץ אותך לקפוץ למסכים שונים מה שמאט את התהליך. בדרך כלל, ההתחלה העיקרית של תהליך ההמראה של כל אחד, או שיש מי שיחשוב על זה כעל גישה של רשימת בדיקה, היא להתחיל עם הגיליון האלקטרוני שלך של הפריטים שלך. פריטים אלה יכולים להיות פריטים מהותיים או יכולים להיות פריטי מערכת הרכבה בהיקף. כך או כך, על ידי התחלת גיליון אלקטרוני, למשל ב-Excel, מעריכים רבים חושבים על זה כמפחית סיכונים, לא לשכוח דברים שהם בדרך כלל ממריאים. מכיוון ש-Planswift היא תוכנית המראה עצמאית, היא בדרך כלל שומרת את תמונות ההמראה שלך ב-Planswift במקום את האומדן שלך ב-Excel, אם Excel היא מערכת האומדן שלך. אם אתה משתמש ב-Excel, עליך לשמור באופן ידני את מספרי מדידת ההמראה שלך ב-Excel ואת תמונות ההמראה שלך ב-Planswift או במקום אחר, רק לא ב-Excel שבו נמצאת כמות ההמראה. שוב, אם אתה רוצה לשלב עם Excel, הם מאלצים אותך לייצא או לייבא פריטי המראה מ-Excel במקום להיות משולב באופן דינמי בשידור חי ל-Excel. עם זאת, יש להם את היכולת לזרוק את הכמות הנמדדת מ-Planswift לכל גיליון אלקטרוני או מסמך Word. המטרה העיקרית או המיקוד העיקרי של תוכנית זו היא מדידה, ולכן היא עושה עבודה טובה בפונקציה זו. רוב הפונקציות האחרות מחייבות אותך לקפוץ בין מסכים שונים, ובעצם, אתה מאבד את המחשבה שלך איפה אתה נמצא. יש כמה תכונות שמנסות לטפל בתהליך האומדן, עם זאת, ישנן תכונות רבות שחסרות כדי ש-Planswift תהיה מערכת אומדן מלאה; זה לֹא אחד. Planswift אמנם משתלבת עם מערכת האומדן המובילה Sage Timberline, אך האינטגרציה חלשה. מכיוון שהכוח של Timberline הוא בהמראה של הרכבה והיכן שרוב האומדנים מתגוררים ב- Timberline, Planswift לא נותנת לאומדן את היכולת להוסיף כמויות של פריטי Timberline שונים או פריטים חד-פעמיים שצריך להוסיף תוך כדי תנועה למכלול בזמן שהם נמצאים ב-Planswift במסך הראיונות של Timberline, ותוך כדי שלב המדידה. Planswift אכן מאפשרת מחיקה של פריטים שנוצרו מהרכבה וכן התאמת כמויות פריטי הרכבה במסך אחר. שוב, כדי לבצע את כל זה, אתה נאלץ לקפוץ למסכים שונים. אף הרכבה אינה מושלמת בכל מערכת הערכה, שכן תנאי הפרויקט תמיד שונים באופן ייחודי, לכן, הצורך להוסיף פריטים למכלול הוא חשוב ביותר. הוספה של פריטים וכמויות נלוות היא דרישה מוחלטת שכל מעריך בדרך כלל צריך לעשות במהלך שלב מדידת ההמראה וההערכה; משהו ש-Planswift נאבקת בו כקשור ל-Timberline Estimating. Planswift אכן מאפשרת שליחה ישירה של מדידות לפריטים ומכלולים של Timberline Estimating תוך כדי Timberline Estimating, בדיוק כפי שהיית עושה עם לוחות המדידה הישנים של הדיגיטליים. הדרכה, תמיכה ותחזוקה הם נוספים עבור Planswift. On-Screen Takeoff על ידי On Center Software, ו-Planswift גובים את דמי התחזוקה והתמיכה השנתיים שלהם לכל רישיון (חובה) מה שעולה למשתמש הקצה יותר הוצאה מדי שנה במיוחד אם ללקוח יש יותר מרישיון אחד.

On-Screen Takeoff של On-Screen הוא ה-Grand Daddy של מוצרי תוכנה להמראה, בשל העובדה שהוא קיים הכי הרבה זמן. On Center מכיר בכך שהמראה על המסך הוא בעיקר תוכנית מדידה. לכן יש להם תוכנית אומדן נפרדת בשם QuickBid למי שרוצה תוכנית אומדן. און סנטר לא מנסה להערים עליך לחשוב שזו מערכת אומדן. ב-On-Screen Takeoff, אתה גם מחליט באיזה ציור אתה נמצא ואז אתה מבצע את המדידה של התוכנית. אבל לפני שתתחיל, אתה יכול לטעון סט מאסטר סגנונות של דברים שאתה בדרך כלל ממריא או מודד מהספרייה שלך. נראה שהתהליך הזה פחות מסובך מזה של Planswift. המראה על המסך אכן נותן לך את היכולת להוסיף סוג של פריט המראה על ידי מתן שם ולאחר מכן ביצוע המראה שלו; תהליך קצת ידני ואיטי גם כן. התוכנית אכן מגיעה עם תכונות רבות המתמקדות בעיקר במדידה פשוטה ועד בעיות מדידה מתקדמות והכל עם תשומת לב לפרטים לגבי ניווט קל לתהליך ההמראה. און סנטר עושה עבודה טובה מאוד בזה. עם זאת, נראה שיש ניתוק מחשבה מפריטי גיליון אלקטרוני של Excel שבהם אתה עשוי להשתמש לצורך הערכה ו/או הצעות. האינטגרציה ל-Microsoft Excel היא לא קישור חי דינמי, יותר כמו מחשבה לאחר מחשבה לדעתי. כן, אתה יכול ליצור קישורים לסגנונות בעלי שם לתאים או טווחים ב-Excel, מעט נוקשה. אבל השאלה שתצטרכו לשאול את עצמכם, שתקרה לעתים קרובות יותר מאשר לא היא: מה אתם עושים כשצריכים להוסיף דברים תוך כדי ההמראה ובגיליון אקסל? שוב יהיו אסוציאציות ידניות שתצטרכו ליצור עם אקסל שהיא האטה גדולה נוספת. עליך לשמור באופן ידני את מספרי מדידת ההמראה שלך באקסל ואת תמונות ההמראה שלך במסך או בכל מקום שתחליט, אלא שתמונות ההמראה לא יישמרו באקסל היכן שכמות ההמראה נמצאת. מצב מסוג זה נוצר כאשר תוכנית המראה היא תוכנית עצמאית. ל-On-Screen Takeoff של On Center יש את האינטגרציה הטובה ביותר עם מערכת האומדן הנפוצה ביותר בארה“ב: Sage Timberline Estimating. זה בעצם מחקה את אותו תהליך ראיון כפי שהיית עושה עם לוחות המדידה הישנים של הדיגיטיזר. על ידי עבודה ישירה עם Timberline, On-Screen Takeoff מאפשר לאומדן לבצע המראה של שאלת משתנה Timberline וחוזר מיד בחזרה ישירות עם כמות ההמראה במכלול Timberline בשאלת המשתנה. בזכות תהליך זה, On-Screen Takeoff מאפשר לאומד/ה להמשיך בתהליך הראיון שלו/ה ב-Timberline ב-Sage Timberline Estimating על ידי סקירה/עיסוי של כמויות שנוצרו, או הוספת פריטים במכלול של Timberline לפי ראות עיניו של המעריך. תהליך זרימת העבודה הזה נותן שליטה מלאה לאומד, עבודה טובה On Center. הדרכה, תמיכה ותחזוקה הם נוספים להמראה על המסך. On-Screen Takeoff על ידי On Center Software, ו-Planswift גובים את דמי התחזוקה והתמיכה השנתיים שלהם לכל רישיון (חובה) מה שעולה למשתמש הקצה יותר הוצאה מדי שנה במיוחד אם ללקוח יש יותר מרישיון אחד.

המערכת הבאה הזו היא רק אם מערכת האומדן או מחולל ההצעות שלך כן Microsoft Excel. תוכנת המראה אלקטרונית היא א תוסף עבור אקסל. אתה מתחיל את הגיליון האלקטרוני שלך, אתה מבצע את המדידה של ההמראה, אתה יכול אפילו להוסיף עוד כמה פריטים תוך כדי תנועה כל הזמן שאתה בשלב המדידה בתוכנית ההמראה האלקטרונית. כשתסיים, גם אם הוספת פריטים תוך כדי תנועה, הם מופיעים אוטומטית בגיליון האלקטרוני של Excel. אקסל הוא השליטה על הכל. הפרויקט שלך התחיל באקסל, ההמראה שלך נשמר באקסל, האומדן או ההצעה ניתן/ניתן להפיק שם באקסל; תוכנית אחת, מקום אחד. תוכניות המראה רבות מתממשקות עם Excel איכשהו, אבל רק Electronic Plan Takeoff מקושר חי עם Excel, כלומר כל תיאורי הגיליון האלקטרוני של Excel מופיעים בתוכנית ההמראה כדי שתמיד תדע היכן אתה נמצא ב-Excel. זה הבדל עצום בהשוואה ל-Planswift והמראה על המסך. אתה יכול אפילו לשנות תיאור של פריט המראה ב-Electronic Plan Takeoff והוא משתנה באופן אוטומטי בזמן אמת, בגיליון האלקטרוני של Excel. כאשר אתה מדבר על שלב האומדן וההמראה אתה חייב לשמור על תהליכים נקיים וקלים והתוכנית הזו עושה בדיוק את זה. אין ללכת לאיבוד בתוכנית הזו. בדיוק כמו התוכניות האחרות שנסקרו לעיל, המוקד המרכזי של תוכנית זו הוא מדידת המראה, והיא עושה גדול עבודה בזה. הניווט בתוך התוכנית הוא ממש פשוט וקל. היא לא בנויה לעבוד עם מערכות אומדן אחרות, אבל יש גרסה המאפשרת שליחה ישירה של מדידות לכל תוכנת Microsoft Windows הממתינה לכניסה למקלדת, בדיוק כפי שהיית עושה עם לוחות מדידה דיגיטליים. יש גם גרסה שעובדת עם לוחות דיגיטציה גם כן. אם אתה משתמש ב-Microsoft Excel לאומדן, או המראה, או הצעות, אז תוכנית ההמראה האלקטרונית הזו עבור Excel תהיה שלך הטוב ביותר בְּחִירָה. האינטגרציה לאקסל היא שֶׁאֵין כָּמוֹהוּ בהמראה תוכנית אלקטרונית בהשוואה ל-Planswift או המראה על המסך. מה ששונה לגמרי בהמראה אלקטרונית הוא זה הדרכה, תמיכה ותחזוקה כלולים עם רכישה, בעוד שהדרכה, תמיכה ותחזוקה הם תוספת עבור Planswift והמראה על המסך. יתרה מכך, תמיכה ותחזוקה שנתית עבור המראה של תכנית אלקטרונית שנה שנייה ואילך היא עמלה נמוכה לכל חברה לשנה, במקום לכל רישיון. On-Screen Takeoff על ידי On Center Software, ו-Planswift גובים את דמי התחזוקה והתמיכה השנתיים שלהם לכל רישיון (חובה) מה שעולה למשתמש הקצה יותר הוצאה מדי שנה במיוחד אם ללקוח יש יותר מרישיון אחד.

Microsoft ו-Excel הם סימנים מסחריים רשומים של Microsoft Corporation. Planswift הוא הסימן המסחרי הרשום של Tech Unlimited, Inc. On-Screen Takeoff ו-QuickBid הם סימנים מסחריים רשומים של On Center Software, Inc. Sage Timberline Office, Sage Timberline Estimating הם סימנים מסחריים רשומים של Sage Software, Inc.


Source by Perry Reiter

About admin

Check Also

תקני אוזון למטהרי אוויר הנמכרים בקליפורניה – AB 2276 Regulation Cleaner Air

הצעת חוק 2276 לכנסת קליפורניה דורשת שכל מנקי האוויר הביתיים הנמכרים במדינה יעמדו בדרישות מחמירות …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments