משרד ניהול הפרויקטים מספק תוצאות שיווק טובות יותר

אנשים רבים מאמינים שהקפדנות והמשמעת של ניהול פרויקטים מתערבבים עם האופי היצירתי של שיווק כמו שמן ומים. זה אמנם לוקח קצת להתרגל, אך לאחר קביעת השגרה, מערכת היחסים לא רק עובדת, אלא גם האפקטיביות השיווקית משתפרת. ככל שיותר ערוצי שיווק: טלוויזיה, רדיו, מדיה מודפסת ודיגיטלית, וככל שתדירות הרענון היצירתי גדולה יותר, כך גדלים היתרונות. בשיווק, במדיה ובפרסום, גישה לחיתוך עוגיות לניהול פרויקטים לא תעבוד. חייבת להיות דרך טובה יותר!

חברות מיישמות לעתים תכנית או משרד ניהול פרויקטים (PMO) לניהול הפרויקטים הגדולים, המורכבים או היקרים. ההבדלים בין משרד פרויקטים וניהול תוכניות יישארו לדיון נוסף. תקציבי שיווק במקרים מסוימים מהווים חלק ניכר מתקציב הפעולה הכולל של החברה. בהתייחסות הוליסטית, פרויקטים שיווקיים דורשים פוטנציאל תיאום מורכב בין סוכנויות מרובות ובין ערוצים. לכן, שיווק הוא מועמד הגיוני ל- PMO. למרבה הצער, מחלקות השיווק רואות לעיתים את מלוא הקפדנות של הגישה שנקבעה על ידי מכון ניהול הפרויקטים (PMI) כמובנית מכדי לתמוך בתהליך היצירה. כמו כן, ארגוני שיווק רבים סבורים שתהליך ה- PMI דורש יותר מדי תקורה כדי שהזריזות הנדרשת תסתגל במהירות לשוק. הפתרון הוא להשתמש בגישה המאזנת בין קפדנות וגמישות תוך מתן נראות הסטטוס הדרושה ושליטה בפרויקטים שיווקיים תוך שימוש רק במרכיבי הערך הגבוה ביותר בתהליך ה- PMI.

ה- PMI הוא ארגון הכשרה והסמכה גדול לניהול פרויקטים. מקצוען ניהול הפרויקטים של PMI (PMP) הוא רק הסמכה אחת זמינה למנהלי פרויקטים והיא צורה מוכרת ומקובלת. כמות מנהלי הפרויקטים המוסמכים על ידי PMI משפיעה על מרבית משרדי התוכנית או ניהול ניהול הפרויקטים (PMO) לעקוב אחר גישות שנקבעו על ידי PMI. המשותף שמטפח ה- PMI מביא לתבניות ותהליכי תיעוד דומים מאוד ללא קשר למחלקה או לענף. בעוד שדמיון זה מפשט את נושאי כוח האדם וההכשרה, המושלם לפרויקטים של טכנולוגיית מידע למשל, הוא אינו מבסס את הגמישות שארגוני השיווק והפרסום דורשים. הסמכת PMI היא רק אינדיקטור אחד ליכולת ניהול הפרויקטים אצל אדם. מנהל פרויקט השיווק ידרוש יותר מכישורי ניהול פרויקטים כדי לנהל פרויקטים שיווקיים בהצלחה או להקים ראש ממשלה שיווקי. מנהל הפרויקט יצטרך להיות זריז בניהול זרמי עבודה מרובים בסביבה מהירה, שבה כוחות השוק יכולים ולעתים קרובות להכתיב שינויים פתאומיים בכיוון. גישת ניהול הפרויקטים אינה יכולה להאט את תהליך השיווק.

הקמת PMO בארגון שיווק מציגה מערך אתגרים מיוחד שדורש גישות יצירתיות. הצלחת PMO דורשת הבנה מעמיקה של מנהלי ניהול הפרויקטים. הניסיון ליצור איזון בין שיטות ניהול הפרויקטים שנקבעו והימנעות מהפרעה בהתפתחות היצירתית היא חיונית. הגישה הנכונה להקמת PMO שיווקי מוסיפה ערך על ידי:

· מתן תהליך מספיק כדי לשמור על נראות פיננסית ומעמד למנהיגות ארגונית באמצעות מנהל השיווק הראשי (CMO) ומעלה

· הקמת תהליך תקשורת לשיפור תיאום ההודעות במותג בכל ערוצי השיווק לשיווק עקבי בעל השפעה המניעה לקוחות וצרכנים לרכוש סחורות ושירותים.

· גמישות להתאמה למטרות הספציפיות ולצרכי השוק של לקוחותינו, כמו גם לספק שירות יוצא מן הכלל

גיליתי כי השימוש בגישת PMO המותאמת לצרכים המיוחדים של מחלקת השיווק מציעה ערך רב מעבר לנקודות המפורטות לעיל. אלה יהיו שונים לפי הארגון אך לרוב כוללים את הדברים הבאים:

· העלאת אמון ההנהלה הבכירה בפתרון. נותני החסות ומקבלי ההחלטות חייבים להאמין שהכיוון היצירתי הוא תקין ונתמך היטב לפני שהם יכולים לקבל אותו. ללא קשר לגישה היצירתית הספציפית, להנהלה הבכירה יהיה ביטחון גבוה יותר כאשר מנהלי המותג ובעלי עניין מרכזיים אחרים תרמו כולם לשיקול מקיף של הנושאים הכרוכים בתהליך הבחירה.

· יישור בעלי עניין. על ידי הקמת תיאום של פעילויות מרובות ומתן פורום לכל בעלי העניין שיתרום להם, הם יקבלו מידע על כיוון כאשר רעיונות יהפכו לתוכן שיווקי מותג, וביצוע יעיל בשוק.

· שיפור היעילות. פריסת חומרי שיווק דורשת בדרך כלל מאמץ משמעותי. ישנם אירועים מתוכננים שצריך לטפל בהם כמו ועידות מכירה, השקות מוצרים חדשים, אירועי ספורט, קונצרטים וכו ‚הדורשים חומר זמין בזמנים ספציפיים. PMO מספק תכנון לאפשר את החומרים האיכותיים ביותר ללא יעילות ואיכות נמוכה יותר של ערבוביה של הרגע האחרון. נתקלתי במצבים שבהם החמיצו הזדמנויות חשובות לקשר עם הצרכן או נתקלו בתכנים דלים – והכל בשל הפסקות בתהליך התכנון.

· שיפור ביצועי השיווק. ראיתי מצבים שבהם לאחר הקמת ה- PMO, צוות השיווק הצליח להפוך את המכירות היורדות ולייצר צמיחה משמעותית על ידי שיפור התקשורת בין הערוצים ועקביות של הודעות מוכוונות לצרכנים.

כאשר כל המחלקות שלך בתוך קבוצת השיווק של המותג שלך פועלות לקראת יעדים משותפים עם לוח זמנים מתואם, תדע שה- PMO שלך פועל. תוכל להציג באופן עקבי את המותג שלך בכל הערוצים, ומאמצי השיווק שלך יגדילו את המכירות.


Source by Steven L. Miller

About admin

Check Also

חברת קפה סטארבקס

חברת קפה סטארבקס נוסדה בשנת 1971 על ידי שלושה אנשי עסקים בסיאטל, וושינגטון, שאהבו קפה …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments