משטרת ניגריה: נשימה של אוויר צח?

זה היה מרענן לשמוע את הערותיו של מפכ“ל משטרת לאגוס חאקים אודומוסו על ההגזמות של אנשיו בלאגוס בשבוע שעבר. הוא הגיב לאכזריותם של השוטרים שנשלחו לשבש את מחאת יום העצמאות שאורגנה על ידי הקואליציה למהפכה (CORE). מחאת RevolutionNow שהייתה אמורה לקיים בערים הגדולות במדינה הייתה אמורה להיות פעולה המונית נגד שלטון לקוי במדינה. באוג’וטה, שוטר נלהב יתר על המידה השאיר צלם עיתונות שמסקר את המחאה מדמם לאחר ששבר את ראשו עם שרביט. מח“פ אודומוסו לא הסתיר את מורת רוחו מהאירוע. הוא לא רק גינה את הפעולה, אלא הבטיח שהשוטר יעמוד לדין משמעתי וגם הבטיח לשלם את החשבונות על הטיפול באיש החדשות המוכה. הוא כינה את פעולתו של השוטר מעשה חסר אחריות. וואו! רק תקשיבי לו, „האיש שעשה את חובתו החוקית והמשטרה תקף אותו, אנחנו נטפל בזה. שוב, מתנצל על כך. אבל אתה מכיר אותי, אני לא סובל את כל הדברים האלה ולעולם לא אסבול אין שום סיבה להצדיק את מה שהמשטרה עשתה. מה שהוא עשה זה תקיפה, אכזריות וחוסר נימוס. אני לא אכסה את זה. היה סמוך ובטוח שהוא יעמוד לדין משמעתי“. אלוהים! איך הרגשת לקרוא את המילים האלה? זה נשמע כמו שוטר טיפוסי של ניגריה? בעבר בזמן פגיעה ומעצר של מפגינים חפים מפשע, תשמעו שזו הייתה פקודה מלמעלה או פעולה להפסקת עוונות, בוזזים, התכנסות בלתי חוקית או פעולה נגד אויבי הדמוקרטיה. או במקרה הטוב לא תקבל תגובה כלל.

כשקראתי את הדו“ח הזה נזכרתי איך הרגשתי גם בתחילת השנה בזמן שצפיתי בעוזר המפקח הכללי של המשטרה, AIG אחמד איליאסו מפיקוד אזור 2, אוניקאן מצעד על רוצחיו של איש עסקים בולט צ’יף איגנטיוס אודונוקווה בלאגוס. ה-AIG זרק את זרועותיו סביב אחיו הצעיר של הצ’יף אודונוקוו המנוח, ניחם אותו והזכיר לו שהוא הבטיח להם (למשפחה) מלכתחילה שהוא יעשה כמיטב יכולתו לראות את היעלמותו הפתאומית של הבעלים יליד אנמברה של גנרטורים של Fireman. פתור. כשצפיתי בקליפ הזה נלחמתי בדמעות. שוב הרגשתי גאה על היותי ניגרי. ראיתי באחמד איליאסו; נציב משטרת קנו לשעבר וקצין חקירות ראשי באו“ם

ניגרי מסור, אמיץ, פטריוטי, אוהב, ישר, ירא שמים, מושחת. אני חייב לומר שלא ראיתי את רמת האהבה הזאת שמפגין קצין ביטחון בציבור בעבר. וזה היה כמו מזור לכמה מאיתנו שהכירו את IG Odunukwe באופן אישי. גרנו באותו מקום בכפר אנתוני כשהייתי עם Banex Group בסוף שנות ה-90. וכמו הבוס שלי לשעבר סר ויקטור מבניסי, הוא היה מהעיירה אוראוקוו בממשל המקומי אידנמילי של מדינת אנמברה. כן, יש רבים מהם מאותה עיירה קטנה – צעירים, חכמים, עובדים קשה, חרוצים ועשירים מאוד. למדתי מהם יזמות, עבודה קשה ומסירות. אתה נדבק ברצון עז להצליח כשאתה בקשר עם החבר’ה האלה. לחלקם לא הייתה הזדמנות להשכלה פורמלית בעת שגדלו אך כיום הם מובילים ושולטים בתחומי העסקים שלהם. אפילו השותפים שלהם מעבר לים תמיד מכירים, מכבדים ומקנאים בתחכום ובמסירות שלהם. אני משבח את ה-AIG איליאסו על שניחם אותנו בכך שעצרו את הקצבים של ה-IG היקר שלנו.

תראו את הבחירות למושל מדינת אדו שזה עתה הסתיימו, המשטרה והגוף הבוחר הוכיחו שהם תמיד יכולים לספק אם נותנים להם הסביבה הנכונה והתמיכה הדרושה. הדוח קבע כי למעלה מ-30,000 שוטרים ושוטרים נפרסו למדינה לאותו יום. כמו כן נשלחו מסוקים, סירות וציוד אחר על מנת להבטיח התנהלות חלקה של התרגיל. ניתנה להם יד חופשית לפעול. ומה הייתה התוצאה? רצון העם גבר. הבחירות יצאו חופשיות והוגנות; עם תקריות קלות. זו אכן הייתה הפתעה נעימה כי כולם ציפו לאלימות מקסימלית. זה מסוג התוצאות שמקבלים כשנותנים למוסדות לעבוד. אנשים בירכו את המועמדים ואת התומכים שלהם, אבל אני חושב שהאנשים הראשונים להעריך הם הנשיא בוהארי, המפקח הכללי של המשטרה מוחמד אדמו ויו“ר INEC.

סירב להתערב בתרגיל. גם כאשר מפלגתו הייתה מעורבת, הנשיא החליט להיות ניטרלי ושאר הסוכנויות נאלצו לעמוד בתור, ובכך אפשרו תרגיל חופשי ואמין. לא אכפת לי מהפרשנויות הפוליטיות האחרות המוצעות. הלקח כאן הוא רק שאנחנו יכולים לעשות את זה נכון אם נחליט. אנחנו יכולים לגרום למוסדות ולתהליכים שלנו לעבוד כמו שהם עושים במקומות אחרים. נָכוֹן. בעבר היה צריך רק הוראה פשוטה מלמעלה או שפות הגוף שלהם כדי שהפוליטיקאים יוציאו את הבחירות לעזאזל עם ההגנה המלאה והשימויה של סוכנויות הביטחון וועדת הבחירות. כן, אי אפשר לזייף שום בחירות ללא תמיכתם המלאה של אנשי הביטחון. ובניגריה יעשו זאת ללא עונש, בגאווה ויבקשו ממך לפנות לבית המשפט ולערער על כך. אני מתכוון לאותו בית משפט שהם מינו ומשלמים לשופטים? אתה כבר מכיר את הסיפורים מכמה מהעצומות האלה לבחירות.

זה היה האסון שלנו – מוסדות חלשים, מנהיגות מושחתת ולא פטריוטית, משטרה וכוחות מזוינים לא מקצועיים, שופטי משפט ושופטי בחירות חסרי אומץ. אבל אם המוסדות הקריטיים הללו יתחזקו, אני מאמין שהסיפור ישתנה לתמיד. משטרת ניגריה תחת ההנהגה הנוכחית ניסתה לגלות את עצמה מחדש ולגאול את תדמיתה. חייבים לומר שהמשטרה מציגה ביצועים חיוביים בתקופה האחרונה על ידי המשך ביטול הפשעים ומעקב אחר עבריינים, במיוחד שודדים חמושים וחוטפים. עלינו לעודד אותם להשתפר על ידי מתן מה שהם צריכים להכשרה והסבה מקצועית באיכות עבודה, לחשוף אותם לסביבה ראויה אחרת ולתוכניות חילופין. עלינו לצייד אותם בצורה נאותה והולם בכלים חדישים, במיוחד גאדג’טים לתקשורת, מעקב וזיהוי פלילי, שכר טוב יותר ושיתוף פעולה מצד האזרחים. אם יש להם הכל ואנחנו לא נותנים להם את המידע שהם צריכים הם עדיין לא ישיגו הרבה. אנו יכולים לשפר זאת על ידי התקנת מצלמות אבטחה בבתים, במשרדים, ברחובות ובמקומות ציבוריים. זה מקל בהרבה על עבודתם, החקירות. אחר כך מצד ההנהגה, עליהם לעשות הכל כדי לסלק לחלוטין את אותם גברים ונשים מושחתים שמוציאים שם רע לכוח וגם להפסיק את הפעילויות האלה שגורמות לציבור לתעב אותם ולפקפק בהם. כן, יכול להיות לנו כוח משטרה חדש לגמרי. אנו יכולים ליצור עבורו תמונה חדשה על ידי הפעולות הקולקטיביות שלנו. זה אפשרי. הלוואי שכל השוטרים שלנו יוכלו להיות כמו אחמד איליאסו והאקים אודומוסו בכך שהם לא רק ישרתו ביושרה אלא גם בחמלה ובגאווה.

אגבו הוא מחבר הספרים / ספרי השמע „לעולם לא עוד!“, להתקדם, כוח ההקרבה, כוחה של תפילת חצות.


Source by Gabriel Agbo

About admin

Check Also

תקני אוזון למטהרי אוויר הנמכרים בקליפורניה – AB 2276 Regulation Cleaner Air

הצעת חוק 2276 לכנסת קליפורניה דורשת שכל מנקי האוויר הביתיים הנמכרים במדינה יעמדו בדרישות מחמירות …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments