מערכות ניהול תוכן – ההיסטוריה והעתיד

מערכות ניהול תוכן (CMS) הן כל שיטה לארגון מידע אלקטרוני. עם עלייתה של האינטרנט, הביטוי אומץ כמרתף לתיאור מגוון רחב של מערכות שאפשרו למשתמשים ליצור, לערוך, לנהל ולפרסם תוכן אתר.

למרות שבתחילת שנות התשעים אנשים הצליחו לעדכן סוג כלשהו של תוכן מקוון עם מוצרים הן ממיקרוסופט והן מלוטוס, הדוגמה המוקדמת ביותר של כלי ניהול תוכן טהור הגיעה מ- Vignette עם StoryServer בסביבות 1996. בשנים הקרובות יצאו חבילות CMS רבות כמו דוקומנטום, שזור וברודוויז’ן.

בין השנים 2000 ל -2005 עבר המגזר גל עצום של מיזוגים ורכישות והותיר מספר משתמשים ללא תמיכה לאחר חבילות שננטשו וקשיים עם מיזוג חבילות.

עד 2007 היו 3 סוגים של מערכת ניהול תוכן:

1) עריכת תוכנה

מערכות אלו עוסקות בעריכה במכונה או ברשת מקומית ולאחר מכן מסתמכות על פרסום כדי להעלות את התוכן החדש לאתר. בדרך כלל מערכות לא מקוונות אלה דורשות התקנת תוכנה לפני העריכה.

2) עריכה מקוונת

מערכות אלה בדרך כלל אינן דורשות התקנת תוכנה, מה שנותן גמישות לערוך בכל מכונה כל עוד למשתמש יש גישה לסיסמה. מערכות ניהול תוכן מקוונות יכולות להיות פשוטות מאוד, כגון Wiki’s ועד פונקציות מתקדמות של עורך CMS כגון Vx.

3) מערכות היברידיות

מערכות היברידיות מאפשרות למשתמשים לערוך תוכן באופן מקוון באמצעות מערכת עריכה מקוונת, אך מאפשרות „לבדוק“ את התוכן כדי להתרחק מהמערכת לפני החזרת התוכן לעורך המקוון.

2008 והעתיד …

מערכות ניהול התוכן הפכו למתוחכמות ביותר המאפשרות למשתמשים לנהל ולתפעל טקסט, תמונות, מסמכים, אודיו, וידאו ואנימציות.

פיתוחים חדשים הביאו את המושגים העומדים מאחורי מערכות ניהול תוכן (אנשי צוות שאינם טכניים או מעצבים המנהלים את אתרי האינטרנט שלהם) לתחומים אחרים של תמהיל השיווק. מספר מערכות שילבו פונקציונליות של שיווק בדוא“ל לתוך מערכת הניהול שלהן, ומאפשרות מעקב בין פונקציות הדוא“ל לאתר.

מערכות מתקדמות החלו להכניס את האופליין לפלטפורמת ניהול התוכן. חומרי הדפסה, מסמכי PDF ותקשורת לא מקוונת אחרת מנוהלים כעת באמצעות מערכות CMS באופן דומה לאתרים ודוא“ל.


Source by Robin A Stephens

About admin

Check Also

כיצד למצוא עורך למסמך מדעי

אם אתה מחפש עורך של המסמך המדעי שלך, הקדש רגע לשקול תחילה איזה סוג מסמך …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments