מנהל המדיה החברתית ותפקידו בשיווק במדיה חברתית

שיווק במדיה חברתית (SMM) הוא יותר מסתם מילת מפתח או תופעות. שיווק במדיה חברתית הוא שיווק של העתיד; כאשר חברות, עסקים או אנשים משתמשים במידע באינטרנט ובטכנולוגיות התקשורת הזמינות ומשתמשות בכלים אלו כדי להעביר מסרים ממוקדים ללקוח המעודדים השתתפות והפצה, ובסופו של דבר השגת יעדי מיתוג ותקשורת שיווקית.

MarketingSherpa פרסמה כמה מחקרים שמגלים שחברות נוספות מעבירות הרבה מאמצי השיווק שלהן ממדיה מסורתית לרשתות חברתיות. למה? חברות אלה רואות החזר ROI גבוה יותר ממאמצי מדיה חברתית, ומדיה מסורתית לא יעילה כפי שהיתה עושה בעבר.

ההתעניינות הגוברת הזו ב- SMM יצרה גם הזדמנויות לתפקיד שלא היה קיים לפני זמן קצר, מנהל המדיה החברתית.

כולם יוצאים לחברה; אלה לא רק חברות Fortune 500 אלא כל עסק או אדם שיש לו מוצר או שירות להציע כמו רופאי שיניים, מכונאים, ציירים, מתכנני חתונה …. אנשים שצריכים בדחיפות אבל לא יודעים איך לנהל קמפיין ברשתות חברתיות, וכנראה שאין להם את הזמן להשקיע בפייסבוק או בטוויטר בחיפוש אחר לקוחות חדשים.

פורסטר פרסמה נתונים סטטיסטיים המראים כי 99% מהקמעונאים מתכננים לפתח נוכחות מקוונת במיוחד בפייסבוק עד 2011. כעת, כאן טמונה הביקוש לסוג משווקים זה … אנשים שכבר מומחים ל- SMM ויספקו את התוצאות מהר יותר מאשר בעל עסק בולט בעקומת למידה של SMM.

אבל מה מנהלי מדיה חברתית עושים? מלבד יצירת ויישום אסטרטגיית המדיה החברתית שלך, הם העוזרים הבכירים של המותג שלך ומבצעים משימות כמו:

1. ניקיון תקשורת הטוויטר שלך וניגול הודעות הדואר הזבל, השארת ההודעות החשובות לך … או כמו במקרה ביחסי לקוחות / תמיכה, ניתוב אותן לאדם או למחלקה המתאימים בחברה.

2. בלוגים וכל המשימות הקשורות לבלוגים ולפונקציות הנוגעות לתחזוקת בלוג כגון אישור הערות וניקיון; ובמקרים מסוימים למנהלים בעלי ידע באופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO), ייעול בלוג ופיתוח תוכן.

הם גם עוזרים להבטיח שהפוסטים / תוכן הבלוג שלך ישיגו את מירב המתיחות על ידי הוצאתם לאתרים אחרים בשעות שונות של השבוע, או באמצעות חשיפתם לעוקבי הטוויטר שלך בשעות שונות של היום כדי שיותר אנשים יתפסו אותו.

3. ברשת החברתית, צמח הרשת או העוקבים שלך. בפייסבוק אלה יכולים להיות חברי הפרופיל או המעריצים שלך במקרה של דפי מעריצים, ובטוויטר, אלה העוקבים שלך.

הכל עניין של מספרים, ככל שיותר אנשים ברשת שלך יותר אנשים רואים או קוראים את ההודעות שלך. מנהלי מדיה חברתית ימצאו אנשים שהם קהל היעד שלך, יעקבו אחריהם או התחברו אליהם ולאחר מכן יקלו על מעורבות לפיתוח מערכות יחסים.

שלושת המפתחות להצלחה הם, צמיחת רשת, שיתוף תוכן ועיסוק בקהל שלך.

משימות אלו עשויות להימשך עד חצי שעה עד שעה אחת או שתיים ביום, ולכן גיוס עובד קבוע עשוי להיות חסכוני. עשיית זאת בעצמך או הכשרת מישהו בחברה לעשות זאת עשויה שלא להניב תוצאות מיידיות או אידיאליות ממגוון סיבות. זו הסיבה שהכי טוב פשוט להזמין מומחה שיעשה זאת עבורך, להשיג תוצאות מהר יותר, ותוכל להתמקד בהיבטים חשובים יותר של העסק שלך.

מי אמר שאף אחד לא יכול להרוויח כסף מרשתות חברתיות? חברות ועסקים הם, כך גם האנשים שעושים עבורם את המדיה החברתית, כמובן שהאחרונים כנראה נהנים יותר … מתפרנסים משכורת כדי לשחק בטוויטר ובפייסבוק כל היום!


Source by Roy Sencio

About admin

Check Also

חברת קפה סטארבקס

חברת קפה סטארבקס נוסדה בשנת 1971 על ידי שלושה אנשי עסקים בסיאטל, וושינגטון, שאהבו קפה …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments