מחקר שוק – מדוע הקרנה למשיבים מדברים אינה פועלת

לאחרונה פרסמנו דו“ח מיוחד שכותרתו 25 טעויות שדה נפוצות שיש להימנע מהן בעת ​​ביצוע מחקר שוק איכותי. בנקודה מס ’12, אנו מציעים לחוקרים לסלק שאלות מיון פתוחות שנועדו לזהות משיבים היוצאים ויכולים לבטא את עצמם.

להלן הטקסט המלא של נקודה מס ’12:

„אם המסנן שלך מכיל שאלות פתוחות שנועדו לעורר סוגים של אנשים אקספרסיביים, שחרר את השאלות האלה. שאלות כאלה לא עובדות, והן מאריכות את תהליך ההקרנה שלך ללא צורך. כן, אתה רוצה להוציא משיבים שלא יכולים או יכולים לא יביעו את עצמם, אך אינכם זקוקים לשאלה נוספת כדי לזהות אנשים אלה. מגייסים מאומנים יסלקו אותם בדקות הראשונות של הסינון. אם אתם רוצים ביטחון נוסף שהנשאלים שלכם יהיו יוצאים ומדברים, יותר מדי לגייס ולכלול ראיון טלפוני לפני דיון. זה יערך על ידי המנחה שיבחר אז משיבים מתאימים „.

ההצעות שלנו עוררו תגובות רבות. חלק מהקוראים הסכימו איתנו, אחרים לא. אחת ההערות המעניינות ביותר שקיבלנו הגיעה ממנהל עבודת שטח איכותית בחברת מחקר גדולה בשירות מלא. זה הלך כך: „אני לא מסכים עם פריט אחד ברשימה שלך לגבי אי הכללת שאלות פתוחות של מסננים. מגייסים טובים אולי יוכלו לזהות בקלות משיבים מנוסחים, אבל מגייסים עייפים או מוסחים יכולים מדי פעם לעלות על טייס אוטומטי … אני חושב שקצת איכותי במסנן שווה את הזמן „.

האם אתה מסכים להערת הקורא הזה? כדאי לך?

מהי שאלת ביטוי?

שאלות ביטוי מודדות את יכולתו של המשיב לתקשר. שאלות ביטוי גם שופטות את המשיבים צָפוּי תקשורתיות בקבוצת מיקוד או ראיון.

כמה מילים נרדפות ל“תקשורת „כוללות: יוצאת, פתוחה, קרובה, מדברת, חסרת מעצורים, פטפטנית. אז מי מחליט מה זה תקשורתי? המגייס? מפקח הגיוס? הלקוח שקורא את המילים על הדיווחים היומיים שלהם? וכמה תקשורת מספיקה? כמה זה יותר מדי?

אפילו המגייסים המנוסים ביותר אינם יכולים לקבוע עד כמה משיב יהיה יוצא, פתוח, קרוב, דברני, חסר מעצורים או פטפטנים. זוהי קריאת שיפוט שמגייסים אינם כשירים לבצע. אבל אפשר לסמוך עליהם כדי לזהות משיבים שיש להם …

  • מחסומי שפה
  • עמדות מזדמנות כלפי המגייס, שאלות המגייס או המחקר
  • הסתייגות מהיכולת שלהם להשתתף במחקר
  • כל בעיות בתקשורת במהלך תהליך המיון

למה אתה חייב לצפות …

המשיבים מתעייפים או ללכת על טייס אוטומטי כאשר ראיונות הקרנה נמשכים יותר מדי זמן (10 דקות או יותר).

שאלות ביטוי אינן שייכות בסוף המסנן שלך. משום מה כמעט תמיד מתבצעת הקרנת ביטוי בסוף ראיון ההקרנה. אך מדוע שאלה החשובה כל כך לכאורה מוצגת בסוף המסנן, כאשר הסיכויים למשיבים להיות עייפים או מוסחים הם הגבוהים ביותר? מה לומדים המגייסים על משיבים בשלב זה של התהליך שהם לא מכירים כבר?

שאלות ביטוי אינן שייכות גם בחזית המסך שלך. מגייסים מאומנים מיד מעורבים משיבים בשיחה בנוגע לפרטי המחקר. במהלך הקדמה זו לשאלות המיון מתמודדים המגייסים עם שאלותיהם וחששותיהם של המשיבים ומעריכים את יכולתו של המשיב לתקשר.

שאלות ביטוי אינן כדורי קסם המבטיחות משתתפי קבוצת מיקוד טובים. שאלות אלה פשוט מבקשות ממגייסים להשתמש בשיקול דעת משוחד כדי להחליט אם משיב יכול לתקשר בצורה ברורה.

שאלות ביטוי מאריכות את המסנן שלך. תזכור את זה. ככל שהמסך שלך ארוך יותר, העלויות שלך גבוהות יותר.

המשיבים הופכים לחרדים כשנשאל שאלות מחוץ לשדה השמאלי שאינן קשורות לשאלות המיון. נשאלת, „מה זה gazinkle?“ או „כמה דברים שונים אתה יכול לעשות עם מהדק?“ או „אם היית עץ …?“ עשוי להכשיל אפילו את המגיב הבוטא ביותר. תשאול מחוץ לקיר ממגייסים מבלבל ומתסכל את הנשאלים. קו החקירה הזה הוא שטח המנחה.

כמובן, הדינמיקה הקבוצתית ואישיות המשיבים משפיעות על מידת הפתיחות והמגיבים של המשיבים. לדוגמה, אדם עשוי להגיע בטלפון עם המגייס, אך מרגיש מאוים אם אישיות אגרסיבית שולטת בקבוצה. או שמא המשיב לא מרגיש בנוח עם נושא המחקר כפי שחשבו שהוא ירגיש ומרגיש שהוא לא מתאים – במיוחד אם הנושא המוצע במהלך הגיוס היה מעורפל. כיצד יכולים מגייסים לדעת כיצד המשיבים יפעלו במגוון תנאים? טיפול במשיבים שמורים הוא תחום ההתמחות של המנחה.

למעשה, המנחים מוכשרים ביותר לדעת מה ניתן וצריך לצפות מהמשיבים מבחינת תקשורתיות וביטוי. לכן הגיוני שכפי שאנו מציעים בנקודה מס ’12 של הדו“ח המיוחד שלנו, המנהלים צריכים לראיין את הנשאלים מראש ולבחור את האישים המתאימים למחקר.

אז מה בנוגע לשאלות ביטוי שיהיו שימושיות להעלמת מגייסים מוסחים או חסרי הכרה מתוך ערפולם (כפי שהציע הקורא שלנו)? בהנחה שמגייס עייף ומופרע החמיץ את כל הדגלים האדומים במהלך ההקרנה, האם פתאום שאלת הביטוי תזכיר למגייס שהמשיב אינו מפטפט? מה עליך לעשות לגבי מגייסים ב“טייס אוטומטי? “ פָּשׁוּט.

תפקידו של החוקר הוא לא ליצור שאלות ששומרות על מגייסים ערניים וממוקדים. מגייסים עייפים או מוסחים אינם נכס למחקר שלכם. הם לא עוזרים לך להשיג משיבים נהדרים. וגם לא שאלות ביטוי. אל תשתמש בשניהם.


Source by Mark Goodin

About admin

Check Also

WD Gann Square of 9

בתחילת המאה ה -20 וול סטריט ושוק המניות בניו יורק היו סמלים מאוד בולטים של …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments