מהי עריכת מסמכים?

עריכה מתייחסת לשינוי טקסט כתוב כדי לשפר את הבהירות, הקריאות והזרימה הכוללת, כמו גם לוודא שהדקדוק, האיות, הפיסוק והתחביר תקינים. עורך מקצועי יכול גם לספק הצעות לגבי התוכן או רכיבים אחרים של מסמך.

עורכים מציעים לעתים קרובות רמות עריכה שונות. עריכת העתקים מתמקדת בשפה שבה משתמשים, ומתמקדת בעיקר בכתיב, דקדוק, פיסוק ותחביר. העורך יבחן גם שימוש במילים, חזרה, חוסר עקביות ושימוש בז’רגון. סביר להניח שעורך מקצועי ישאל אותך כאשר תגיש להם את עבודתך אם עבודתך צריכה לפעול לפי סגנון מסוים. עליך ליידע את העורך אם המסמך צריך לעקוב אחר אנגלית אמריקאית או בריטית, למשל, או כל דבר אחר שאתה צריך, כגון שימוש בנימה רשמית, אקדמית או עסקית.

חשוב ליידע את העורך שלך מה אתה צריך ממנו בתחילת תהליך העריכה. זה כולל את רמת העריכה הדרושה לך, כל סגנון מסוים שבו עליך לעקוב אחר המסמך וכאשר עליך לקבל את המסמך העריך.

עריכה מהותית (נקראת גם עריכת תוכן) היא צורת העריכה האינטנסיבית ביותר. כאן נבחן המבנה, הארגון, הסגנון והצגת המסמך שלך. ניתן להעביר חלקים במסמך שלך, לחתוך טקסט מחלק אחד ולהוסיף לחלק אחר, וחלקים מהמסמך עשויים להיכתב מחדש בכדי לספק בהירות טובה יותר.

רוב העורכים עורכים כל הפניות או ביבליוגרפיה הכלולים בעבודתך, אך עליך לאשר זאת עם העורך שלך כדי לוודא כי הדבר ייעשה גם כן. הפניות וביבליוגרפיות עשויות להיות קשות לחיבור נכון, כך שזה עוזר לזוג עיניים שני לעבור על החלק הזה. כמו כן, עליך לספק לעורך מידע על אופן עיצוב הפניות.

רוב העורכים אוהבים לתקשר עם לקוחותיהם במהלך תהליך העריכה. זה יכול להיות על ידי שליחת אליך שאילתות או הוספת הערות למסמך. זה מאפשר לך לדעת שלעורך אכפת מהעבודה שהם מבצעים, וגם מאפשר לך לקבל קלט לתהליך, וליידע את העורך מה אתה רוצה. עורכי מסמכים תמיד צריכים להיות זמינים לשאלות במהלך תהליך העריכה ואחריו.

השלב האחרון של העריכה הוא הגהה, כאשר מישהו מבטיח שכל הטעויות תוקנו. הגהה בעצם מבטיחה שהעורך עשה עבודה טובה. ברוב בתי ההוצאה לאור יש את כל הגהות ההעתקים לאחר שערכו על ידי הצוות שלהם מכיוון שכאמור לעיל, זה עוזר לזוג עיניים שני לעבור על דברים. מסמך חייב לעבור מספר שלבי עריכה וכן הגהה על מנת להיות כמה שיותר נטול שגיאות.

עורכים מקצועיים משתמשים בדרך כלל בשינויי מסלול בעת עריכת מסמך. זה מאפשר לך לראות מה השתנה; לאחר מכן תוכל לקבל או לדחות את השינויים שבוצעו. חשוב לך, ככותב ובעלי המסמך, להבין כיצד להשתמש בשינויי מסלול. אפילו המחברים המבוססים ביותר ערכו את עבודתם וערכו אותם בהגהה. אני הולך להגיד את זה שוב! זה תמיד עוזר לזוג עיניים שני לסקור מסמך.

פורסם במקור ב https://www.EditorWorld.com.


Source by Samuel Josephs

About admin

Check Also

כיצד למצוא עורך למסמך מדעי

אם אתה מחפש עורך של המסמך המדעי שלך, הקדש רגע לשקול תחילה איזה סוג מסמך …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments