מהו מראה דו כיוונית, ומדוע משתמשים בהם בקבוצות מיקוד?

אם אי פעם השתתפת בקבוצת מיקוד איכותית של מחקר שוק או דיון קבוצתי, המגייס שלך יסביר לך על כל הקלטת אודיו או וידיאו שתתקיים, כדי לסייע לחוקר לכתוב את הדוח לאחר מכן. חשוב שבמהלך הדיון השיחה תוכל לזרום ולהתפתח באופן טבעי מבלי להיעצר או להפריע על ידי רישום הערות או בקשה לחזרה, ובימים אלה הקלטה ואפילו שידור חי של מחקר היא נורמלית מאוד. אתה כמובן מוגן בכל עת על ידי קוד ההתנהגות של החברה למחקר שוק בבריטניה וגופים דומים במדינות אחרות, וכיום אנשים הרבה יותר נוחים עם כל הרעיון של מעקב ווידיאו והקלטה, עד שמצלמה בפינה של החדר לעתים נדירות מרגיש מביך או פולשני.

אולם למתקני מחקר מקצועיים רבים יש תכונה נוספת שלא תמצאו בסלון הממוצע, שנראה כמראה ענקית, הממלאת לעתים קרובות קיר אחד. זה לא נראה ממש כמו מראה רגילה, וזה בגלל שזה לא אחד – כפי שכולם יודעים, יש לו משטח רפלקטיבי אחד, בחדר המחקר, אבל מהצד השני הוא מתנהג פשוט כמו חלון. מאחורי הזכוכית נמצא המקום שבו הלקוח יושב כדי להתבונן במחקר שמתרחש. השם ‚מראה דו-כיוונית‘ הוא למעשה לא טוב במיוחד, יהיה הגיוני יותר לתאר אותו כחלון חד כיווני, כי ככה זה עובד. אם האורות היו דולקים בחדר האחורי, היית רואה אותם יושבים שם, הם חייבים לצפות בך בסטודיו המואר בהיר יושב שם בחושך.

המנחה המוביל את קבוצת המחקר יתייחס כמובן למראה ויודיע לך אם יש אנשים מאחוריו – בדרך כלל יש כאלה, אם מישהו משלם כדי להשתמש במתקן צפייה הוא ירצה לצפות ישירות בקבוצות. אך חלק מתפקידו של המנחה הוא להניח לכל משתתף לגמרי בנוחות שלו, ולמרות שאולי יהיה קשה לדמיין כשאתם מבחינים לראשונה בקיר האפור והגדול ומציצים את פניכם המבוהלים המשתקפים בו, עד מהרה תשכחו שהוא קיים ! ברגע שתקלע לדיון ותשתף את הדעות שלך בקבוצה מתוכננת ותוססת זה פשוט ייעלם לרקע.

כמובן שתדע ברמה אחת שזו לא רק חבורה של חברים מפטפטים – זה דיון מודרך שנועד לברר דברים מסוימים מהדעות שלך, ומישהו משלם על זה, ומכאן המראה והמצלמה והדיינטי. מגשי כריכים. אבל כאשר החוקר עושה את עבודתו היטב אתה יכול לדחוף את כל המודעות הזו לצד אחד ולהידבק בתגובה למה שמדברים עליו, בטוח בידיעה שקודי אתיקה בתעשייה ולנהל שליטה במי שרואה ויודע מה מאובטח במיוחד – כך שניתן לחלוק את דעותיך בביטחון מוחלט. זה למעשה הרבה פחות פולשני מאשר שישבו חבורה של משקיפים בחדר, רושמים פתקים או מרימים גבות בהתאם למה שנאמר על המוצר או המותג שלהם!

מדוע אנשים עדיין יושבים מאחורי מראות, בימים אלה של טכנולוגיית וידאו והזרמה? יש מגוון סיבות. רוב החוקרים היו אומרים שזה לא קשור להרגל או למה שהם עשו תמיד, ואומרים לך שאתה פשוט מתקרב לאווירה ולתובנות האמיתיות בחדר, כאשר אתה יושב כמה מטרים ממנו במקום לצפות על שלך מסך בבית. הם יודעים שהשהות בחדר עצמו יכולה להשפיע באופן בלתי הולם על הדיון, אך הם להוטים להתקרב אליו ככל האפשר, ולהיות מסוגלים לבחור למי לשים לב בכל זמן נתון. הווידאו נהדר ומשתפר כל הזמן, אך ניואנסים של שפת הגוף והבעת הפנים יכולים להיות קשים ללכידה, במיוחד בקבוצה, ולצופים שונים יהיו עדיפויות שונות ויבחינו בדברים שונים. מחקר איכותני עוסק פעמים רבות בהתקרבות עד כמה שניתן לחוויית הלקוח, מבלי לשנות את מה שאתה מנסה להתבונן בו … והשימוש בזכוכית דו כיוונית או חד כיוונית במתקן צפייה הוא דרך טובה לדמות. זֶה.


Source by Maya Middlemiss

About admin

Check Also

WD Gann Square of 9

בתחילת המאה ה -20 וול סטריט ושוק המניות בניו יורק היו סמלים מאוד בולטים של …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments