כלי עזר – סולארי סולמי

שר הפנים קן סלזר מתמקד במאמציו בפרויקטים של אנרגיה מתחדשת שיפותחו על שטחי ציבור (בניהול הלשכה לניהול קרקעות). מוקד אחד ספציפי הוא ניצול אדמות מדבריות גדולות לצמחי שמש בקנה מידה שימושי. סולארית בקנה מידה שימושי מתייחסת כמובן לתחנות כוח גדולות או לחוות סולאריות בהן מופק חשמל המסופק לרבים. חברות השירות כמעט ולא נשארו מחוץ לתמונה עד לאחרונה.

ישנן שתי קטגוריות שונות של אנרגיה סולארית: תאים תרמיים ופוטו -וולטאיים סולאריים.

במילים פשוטות, עם תרמי שמש, השמש מחממת נוזל המייצר אדים, והקיטור משמש להפעלת גנרטור חשמלי. בפרויקטים בקנה מידה שימושי, למשל, ניתן להשתמש במראות כדי לרכז את אור השמש בצורה חריפה יותר ליצירת חום.

בטכנולוגיית תאים פוטו -וולטאיים (המכונה בדרך כלל „PV“) אור השמש פוגע במוצר (כגון פאנל סולארי או סרט סולארי) ומשנה את אור השמש ישירות לחשמל או לזרם חשמלי. המכשיר הוא תא מוליך למחצה. פוטו -וולטאי פירושו „עוסק או מייצר זרם או מתח חשמלי בעת חשיפה לאור או לאנרגיה קורנת“.

דוגמאות לשימושי PV קטנים כוללים הפעלה של פנס, אורות גן, מפל קטן או מחשבון; דוגמאות לשימושים בינוניים יהיו הפעלת בית או חלק מהבית; דוגמאות לשימושים בקנה מידה גדול יהיו תחנות כוח.

השימושים בקנה מידה גדול הם חדשים ומתפתחים. הטכנולוגיות מתקדמות כדי לאפשר עניין זה וכללי יותר, כמו גם התמקדות ממשלתית משנה את העולם בקנה מידה של שירותים לאט. עם זאת, מדובר בשטח חסר תחומים. כפי שדווח על ידי עולם האנרגיה המתחדשת, לפסיפיק גז וחשמל בקליפורניה (PG&E) יש פרויקט בפיתוח עם חוות סולאריות טופז שיכול להתחיל לספק אספקת חשמל בעוד מספר שנים (כבר בשנת 2011, עם פעילות מלאה צפויה בשנת 2013).

פרויקט זה עשוי להביא כ -1.1 מיליון מגה -ואט. פרויקטים אחרים נחתמו עם PG&E לפיתוח פרויקטים PV בקנה מידה שימושי בקליפורניה ובנבדה, אך הם גם רודפים אחר אנרגיה תרמית סולארית. פרויקטים נמצאים במחקר או בפיתוח בפלורידה, אריזונה ואפילו בניו ג’רזי. שר הפנים סלזאר דן בפרויקטים של „מסלול מהיר“ לשנת 2010, הכוללים 14 פרויקטים של אנרגיה סולארית על אדמות ציבוריות בארה“ב. החל מינואר 2010 היו 128 פניות ללשכה לניהול קרקעות לפרויקטים בקנה מידה של שירותי סולארית.

כמו כן יהיה צורך לטפל ביכולת ההעברה. ככל שפותחים פרויקטי שירות באזורי מדבר נידחים, תידרש כושר שידור חדש למרכזי אוכלוסייה. סלזר אמר בעדות הסנאט בתחילת 2010 כי משרד הפנים כבר ייעד יותר מ -5,000 קילומטרים של מסדרונות שידור על אדמות שהוא מנהל ומטפל בבקשות זכות קדימה על אדמות אחרות.

אנרגיה סולארית היא מקור אנרגיה חופשי וזמין, כאשר באזורים מסוימים בארה“ב יש את התנאים המתאימים ליישום בקנה מידה שימושי; סולארית היא טכנולוגיה נקייה ומתחדשת; וכאשר ארה“ב דואגת לנושאי אנרגיה מבוססי נפט, יש צורך באסטרטגיה ארוכת טווח של פיתוח בכל מקורות האנרגיה, כולל סולארית בהיקף השירות.


Source by Kathy Heshelow

About admin

Check Also

תקני אוזון למטהרי אוויר הנמכרים בקליפורניה – AB 2276 Regulation Cleaner Air

הצעת חוק 2276 לכנסת קליפורניה דורשת שכל מנקי האוויר הביתיים הנמכרים במדינה יעמדו בדרישות מחמירות …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments