כיצד להעריך אם שיווק התוכן שלך עובד

סביר להניח שאתה עובד קשה מאוד על מנת להבטיח ששיווק התוכן שלך יהיה בדיוק מה שהוא צריך להיות ושהוא עושה את העבודה שאתה מצפה שהיא תעשה עבור המותג שלך. אולי כתבת את חומרי השיווק המדהימים ביותר לתוכן, אבל איך אתה יודע שזה בעצם נותן לך החזר כלשהו על ההשקעה ושהוא יעיל ובעל ערך כפי שאתה צריך?

הערכת חומרי שיווק התוכן שלך

חומרי שיווק התוכן שלך עשויים להיות כל מה שאתה רוצה שיהיו. הם עשויים להיות משכנעים, מרגשים, חינוכיים ביותר ובעלי ערך רב מסביב; עם זאת, אתה עדיין צריך למצוא דרך לאסוף מדדים על חומרים אלה, כך שתוכל לדעת בוודאות מה עובד ומה צריך לשפר.

לכל אנשי העסקים (כולל אותך) יש את אותה מטרה בראש בכל הנוגע לעסק שלהם. כולם צריכים ליצור קשרים עם אנשים איתם הם יכולים לבנות אמון, אמינות, ועם מי הם יכולים למצב את עצמם כמומחים לנושא בעיני האדם האחר. הרעיון פשוט למדי; עם זאת, ההגעה לשם היא לרוב די מאתגרת. כמובן שזו המטרה הראשונית. המטרה הסופית היא לגרום לאדם השני לרכוש את המוצרים ו/או השירותים שלך (לא רק פעם אחת אלא שוב ושוב).

סבלנות היא מעלה

ברגע שאתה מתחיל לשתף את החומרים השיווקיים שלך עם אנשים אחרים ואתה מתחיל לבנות איתם מערכת יחסים, אתה לא צריך להניח שתראה תוצאות באופן מיידי. זה פשוט לא קורה ככה (בדרך כלל). כשם שלוקח זמן לבנות מערכות יחסים משמעותיות, לוקח גם זמן לראות את פירות העבודה שלך. למעשה, סביר להניח שייקח בין שלושה לשישה חודשים עד שתראה תוצאות משמעותיות ואף יותר זמן עד שתראה החזר משמעותי על ההשקעה (ROI). זה עלול לקחת אפילו יותר זמן אם אתה במקרה בתעשייה המתפקדת עם מחזורי מכירה בבסיסו.

עם זאת, עם זאת נאמר, עליך להתאזר בסבלנות מכיוון שתשיג תוצאות אלו. זה בדיוק כמו הרבה דברים אחרים בחיים. אתה צריך לשים את העבודה מראש. אתה לא יכול לצפות לקצור את הפירות לפני שתעשה זאת. אין שום ערובה שתהיה הצלחה אבל יש סיכוי טוב מאוד שתהיה. רק זכור לספק בעקביות תוכן איכותי ביותר והקשיב באמת למה שהאדם האחר רוצה וצריך. זו נוסחה אמיתית להצלחה. לא רק שתצליח באשר לאנשים אחרים שיודעים מי אתה ומה אתה מייצג עם המותג שלך, אלא גם החלק הכספי בו יעקוב.

אתה צריך לברר מה בדיוק עובד ומה לא עובד

לא כל אנשי העסקים יעריכו את אותם הדברים לעסקים הספציפיים שלהם. הדבר הראשון שתצטרך לעשות הוא לקבוע אילו מטרות חשובות לעסק הספציפי שלך. לאחר שתעשה זאת, תרצה להשתמש בתוכנית ניתוח כלשהי שתוכל לעזור לך למצוא תשובות. זה קריטי לעסק שלך כי אין טעם לבזבז זמן על משהו שלא עובד.

הדבר השני הוא שצרכי המותג שלך ישתנו ככל הנראה לאורך זמן. אם אתה מבצע הערכה בתחילת הדרך, אתה לא צריך לצפות שההערכה תחול בהכרח כעבור שנה, או בשלב אחר בעתיד. דבר אחד שכדאי לזכור הוא שאולי לא יגיע סכום כסף גדול בהתחלה על סמך המאמצים שלך. עליך לסמוך על כך שמדובר במצב זמני בלבד.

אל תהיה קוצר ראייה

עליך לוודא שאתה שומר על כל הערכים שלך וכל הציפיות שלך באופק בכל עת. אם תתמקד בכסף בלבד, תחסר לך הרבה בעסק שלך וחשוב שתזכור שיש הרבה אלמנטים שמשתלבים בהצלחת העסק. כמובן, החזר ROI הוא היבט חשוב ביותר של העסק שלך, אך עליך לבצע הרבה עבודה לפני שתוכל להשיג זאת.

מושג נוסף שהוא באמת חשוב הוא שהגישה שלך חייבת להיות יעילה אם אתה עומד להצליח. למערכת היחסים שאתה חולק עם האדם האחר יש בסיס רגשי/אנושי. זה אומר שאתה צריך להתייחס לאדם האחר בצורה אנושית. אם תשתמש בכל גישה אחרת, לא תצליח. אתה בונה את הקשר עם האדם האחר בצורה יציבה והשאר יבוא בזמן.

להשיג יעד אחד בכל פעם

אם תוכל להתרכז ביעדים לטווח קצר, אחד בכל פעם, לפני שאתה יודע את זה, תוכל להשיג הרבה מאוד. מטרות לטווח קצר הרבה יותר קלות (באופן כללי) להשגה מאשר מטרות ענק לטווח ארוך. בסופו של דבר תגיעו לאותו מקום בכל מקרה כך שזה ממש לא משנה.

הגיע הזמן להתחיל למדוד

לאחר שקבעת בדיוק מה אתה צריך להעריך, תרצה לוודא שהמידע מאורגן היטב כך שתקבל את התשובות שאתה מחפש בצורה הכי כואבת שאפשר. תרצה להפיק דוחות קבועים (פעם בחודש) על מנת שתוכל לבחון היטב מה אתה עושה וכדי שתוכל להשוות את עבודתך, חודש אחר חודש. חשוב מאוד לזכור כי עליך לאסוף רק מדדים על כל מה שחשוב באמת עבור המותג שלך והעסק שלך. כמה מידע שתרצה לכלול בהערכה שלך הוא:

זיהוי המטרות העיקריות שלך: תרצה לכלול בדיוק את סוג הנתונים, כיצד אתה מתכוון להשתמש בנתונים אלה והיכן תוכל לאסוף נתונים אלה. תרצה להתמקד בהמרות שלך, באילו דפים אנשים קוראים יותר, להגדיל (או להקטין) את תעבורת האתר, אילו תוכן של אנשים אחרים שלך משתפים, וניתוח כולל של מה ואיך חומרי השיווק שלך לתוכן עושים.

סיכום

הערכה של מהלך מאמציך שיווק התוכן היא קריטית להצלחת העסק שלך. חשוב להבין מה עובד, מה עשוי להזדקק להתאמה כלשהי, ומה בכלל לא עובד (וצריך לחסל אותו). לעולם אל תחשוב על המותג שלך כישות עומדת. זהו חלק חי ונושם ממך, ובדומה לך, הוא גדל ומתפתח עם הזמן. אם לא תעריך מעת לעת את מהלךך, אתה תתקוטט בחושך ולא תוכל להשאיר את הצלחת העסק שלך ליד המקרה. המטרה הסופית שלך היא למכור יותר מהמוצרים ו/או השירותים שלך. הערכת מצבך היא חלק חשוב ומורכב מכך.


Source by Carolyn Cohn

About admin

Check Also

כיצד למצוא עורך למסמך מדעי

אם אתה מחפש עורך של המסמך המדעי שלך, הקדש רגע לשקול תחילה איזה סוג מסמך …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments