חברת קפה סטארבקס

חברת קפה סטארבקס נוסדה בשנת 1971 על ידי שלושה אנשי עסקים בסיאטל, וושינגטון, שאהבו קפה ותה. היה להם חשוב כי לעיר סיאטל תהיה גישה לקפה שלהם.

חברת קפה סטארבקס צמחה באיטיות אך עד 1981 היו לה 4 חנויות קמעונאיות ומפעל צלייה שמכר קפה של שעועית שלמה בסיאטל בלבד.

בשנת 1983 היה למנהל השיווק חזון ליצור מחדש את הקסם והרומנטיקה שמאחורי בר הקפה האיטלקי ורצה לבדוק את הרעיון של מכירת אספרסו ליד הכוס. כשסטארבקס קפה פתחה את החנות השישית שלה במרכז העיר סיאטל, הרעיון הפך ללהיט. תוך חודשיים החנות החדשה שרתה למעלה מ -700 לקוחות ביום והיא נמכרה פי 3 מכל המיקומים של הפול כולו.

בשנת 1987 החליטו הבעלים של חברת קפה סטארבקס למכור את עסקי הקפה שלהם יחד עם השם לקבוצת משקיעים מקומיים תמורת 3.7 מיליון דולר.

למשקיעים החדשים נאמר שהם יפתחו 125 בתי קפה של סטארבקס בחמש השנים הקרובות. החל מבסיס של 17 חנויות בשנת 1987, החברה התרחבה במהירות לוונקובר, פורטלנד ושיקגו.

ב -1991 התרחבה סטארבקס לעסקי קטלוג הזמנות הדואר, החנתה רישיון לחנויות שדות תעופה והתרחבה הלאה למדינת קליפורניה.

בשנת 1992 החברה יצאה להנפקה ולאחר ההנפקה הראשונית לציבור, סטארבקס המשיכה לצמוח בקצב פנומנלי שאף אחד מעולם לא ראה בעולם הקפה. בשנת 1997 מספר חנויות הקפה של סטארבקס גדל פי עשרה, עם מיקומים בארה“ב, יפן וסינגפור.

סטארבקס יזמה מספר הרחבות מוצרים ומותגים מוצלחים, כולל הצעת קפה בטיסות של יונייטד איירליינס. הם גם החלו למכור תה פרימיום באמצעות חברת התה שלה Tazo והציעו לאנשים לרכוש קפה סטארבקס באינטרנט כדי ליהנות בבית.

הם החלו לחלק קפה של שעועית מלאה וטחונה לסופרמרקטים באמצעות הסכם עם קראפט פודס. הם ייצרו גם גלידת קפה פרימיום עם דריירס. סטארבקס אפילו מכרה דיסקים בחנויות הקמעונאיות שלה.

סטארבקס החלה להפוך את שמה למילה ביתית לא באמצעות פרסום אלא מפה לאוזן. בשנת הכספים 2004 פתחה סטארבקס שיא של 1,344 חנויות ברחבי העולם. הקלייה האזורית הקטנה שפעם הייתה חברת קפה סטארבקס, מונה כיום יותר מ -9,000 מקומות ב -34 מדינות המשרתים למעלה מ -20 מיליון לקוחות בשבוע.

זכויות יוצרים © 2005 Best-Coffee-Makers-Online.com. כל הזכויות שמורות.


Source by Gary Gresham

About admin

Check Also

כיצד שיווק דיגיטלי יכול להגדיל את העסק שלך ב- 400%

כאשר יזם מתחיל עסק, המטרות העיקריות כוללות השגת צמיחה מהירה יותר והפיכתו לרב לאומי גדול. …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments