היסטוריה של מצלמות חד פעמיות

בסוף שנות ה -40 חברה בשם פוטו-פאק הייתה חלוצה ביצירת מצלמת קרטון שיכולה לצלם רק 8 צילומים ולאחר מכן לשלוח אותה בדואר לעיבוד הארוך. באותם ימים, המצלמות היו יקרות מאוד, ולרוב נשמרו בבטיחות בבית. אנשים שהשיגו מצלמה היו שיחות העיר והפכו לחומר התרברבות של כמה. אך בשל תסכול של HM סטיילס הסיבה להגבלה של המצלמה הקיימת, הוא המציא מצלמה שיכולה לכלול סרט 35 מ“מ עם מנגנון הובלה של סרט דיוק זול הזמין במחיר של $ 1.29. למרות שלמצלמה המיוצרת באמצעות Photo-Pac יש תכונות בסיסיות למדי כפי שהמתחרים מציעים והיא לא הצליחה לצבור עניין בשוק.

המצלמה החד פעמית הנפוצה כיום פותחה על ידי החברה בשם Fujifilm בסביבות קיץ 1986. קו QuickSnap שלהם משתמש בסרט 35 מ“מ ואילו ה- Eastman Kodak Fling התבסס על סרט 110. אז בשנת 1988, קודאק אכן פרסמה את גרסת המצלמה החד פעמית שלה 35 מ“מ ובשנת 1989 שינתה החברה את שמה של גרסת 35 מ“מ ל- FunSaver והפסיקה לייצר את 110 גרסאות הפלינג. ביפן, QuickSnap היה במחיר של עד 1,380 ין והפך לפופולרי בקרב אנשים.

כך שחברות כמו קוניקה, קנון וניקון ייצרו מוקדם יותר גרסאות משלהן כדי להמשיך ולהתחרות בפוג’י שהציגה את התכונות המתקדמות כמו מצלמה עמידה במים, הכללת הבזק ותכונה צילום פנורמית וגם הציגה תכונת זום ידנית המתאפשרת על ידי הזזת שתי עדשות מול התריס. כמעט 10 שנים לאחר שבחורף 2005 מצלמות חד פעמיות נקבעו לשוק מצלמות הסרטים לצרכן ובדרך כלל נעשה שימוש בחומרים חד פעמיים המצוידים בפלאש.

התפתחות מהירה של מצלמות בשוק – חוקרים נוספים שנשכרו על ידי חברות יצירת המצלמות נותנים מאמץ לחולל מהפכה בשימוש ובסגנון המצלמה הדיגיטלית הקיימת. אמנם הופעת המצלמות הדיגיטליות הופכת לנקודת היציאה של מצלמות חד פעמיות, אך מצלמה חד פעמית לא תהיה מחוץ למגמה. אך היות והסיכון להיחלש מהתמיכה, מצלמות חד פעמיות מאבדות את אחיזתן בשוק הנוכחי.


Source by Patrick Ian Roth

About admin

Check Also

טכנולוגיית אופסט חדשה ומדהימה מדפיסה יותר צבעים ופרטים

כשטוב אינו מספיק סביר להניח שמעולם לא שמעתם על הדפסת אופסט ברזולוציה גבוהה (STO-chastic) החדשה …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments