היסטוריה של אופני פוקוס

מבוא:

פוקוס אופניים היא חברת ייצור אופניים בגרמניה. אופני מירוץ, אופני ספורט, אופני כביש ואופני הרים מיוצרים בחברה. הוא הוקם בשנת 1992 על ידי האופנוען הגרמני המפורסם מייק קלוז ‚.

ההיסטוריה של אופני המוקד:

בשנת 1992 ייסד מייק קלוז את חברת Focus Bikes. הוא עצמו היה אלוף העולם בסייקלוקרוס (מעין מרוצי אופניים) שלוש פעמים. הוא שמר את שמה של חברת פוקוס כפי שרצה אותו למוקד בפיתוח אופניים במיוחד מירוצי וזני ספורט.

בשנת 1993 לקח המשרד שותפות עם יצרנית האופניים דרבי סייקל וורק על מנת לשפר את איכות וייצור אופניהם. באותה שנה הפך מייסד מייק קלוז ‚לאלוף המדינה הגרמני וגם לסגן אלוף העולם באליפות העולם בסייקלוקרוס. הוא רכב על אופני פוקוס באליפות.

בשנת 1994 יוצרו שישה סוגים של אופני הרים. כולם יוצרו תוך התחשבות במחיר וביצועים. היבט זה של „ערך תמורת כסף“ בייצור האופניים שלהם היה אחת הסיבות העיקריות מאחורי ההצלחה המאסיבית של אופניהם.

בשנת 1995, הרחיבה החברה את הייצור שלה. הם התרחבו גם לאופני הסיור ואופני הכביש בנוסף לרכס ההרים. מייסד מייק קלוז ‚הפך גם למנהל צוות אופני ההרים הגרמני הראשון אי פעם.

בשנת 1996, מייק קלוז ‚השתתף במשחקים האולימפיים באטלנטה בדגם פוקוס אופניים. דגם האופניים שלו נקרא פוקוס רייבן.

בשנת 1998 זכה יורג ארנץ, מנהל המותג של פוקוס בייקס באליפות גרמניה בסייקלוקרוס על אופניים המיוצרים בחברה.

בשנת 2003, יורג ארנץ נכנס לתפקיד מנהל המוצר. הם גם הגדילו את מספר האופניים בקו המרוצים שלהם באותה שנה.

בשנת 2005, האנקה קופפרנגל הפכה לאלופת העולם בסייקלוקרוס בזמן שרוצה על אופני פוקוס. האופניים ששימשו במירוץ נקראו Focus Mares Team Bike.

בשנת 2006 יוצרו האופניים הראשונים עם מסגרות סיבי פחמן. אופניים אלה הפכו לפופולריים מאוד בטווח זמן קצר בקרב אנשי המקצוע והרוכבים הפנאי. בשל מסגרות הפחמן, אלה היו קלים יותר וקלים וחלקים יותר לרכיבה.

בשנת 2007 הפך קופפרנאגל לאלוף העולם במסלול הזמן האינדיבידואלי תוך השתתפות באליפות העולם באופני כביש.

בשנת 2008, ייצור טווח מסלולי הזמן של אופני פוקוס נעשה במשותף בשיתוף פעולה של אנדריאס וולסר שהתמחה במחקר ובדיקות של הרכבת זמן. סדרת אופני השביל המהירים ביותר הושקו על ידי אופני פוקוס. ספורטאים שרכבו על אופני פוקוס זכו בארבעה תארים במהלך אליפות גרמניה בסייקלוקרוס. ארבעת התארים היו: אחד בקטגוריית הצעירים, אחד בקטגוריית נשים, אחד בקטגוריית 23 ומתחת ואחד בקטגוריית עילית. סדרת מסלולי הזמן הורחבה גם לפלח הטריאתלון באותה שנה.

בשנת 2009 הקימו Focus Bikes שותפות עם צוות המירוצים האירופי Team Milram. הסכם חסות זה גרם לכך שהאופנוענים בקבוצה צריכים לרכוב על אופני פוקוס תוך השתתפות במרוצים חשובים ברחבי העולם. באותה שנה החלה החברה במסע פרסום ברחבי אירופה בערוץ הטלוויזיה יורוספורט. באותה שנה הקימה החברה גם חברות בנות בארצות הברית ובכך נכנסה ישירות לשווקים בצפון אמריקה. החסות שלהם על צוות המרוצים האמריקאי Jelly Belly Cycling Team הוכרזה כדי לקדם את חשיפתם בארצות הברית.

בשנת 2010 הוצגו הרבה עיצובים חדשים על ידי המשרד. Focus Bikes הגדילה את חסויותיה. עוד שתי קבוצות איטלקיות ביבשת אירופה, Team van Vilet ו- Team Net App החלו לרכוב על אופני פוקוס במרוצים. פוקוס אופניים נכנסו גם הם לנבחרת המונדיאל. הם נותנו חסות לקבוצות אופני הרים כמו Team MIG (תוצרת גרמניה) וצוות חובבים איטלקי, Team Focus Italia. המשרד הפך לשותף רשמי של טור דה סוויס 2010.

בשנת 2011, היא גם החלה לתת חסות לצוות מרוצי הכביש הרוסי „צוות קטושה“. כמו כן, היא ממשיכה את חסותה ל Team Jelly Belly ולצוות הנשים Vanderkitten. היא גם הציגה מספר אופניים חדשים עם פרויקט פוקוס אופניים עם תוכניות הרחבה מאסיביות בשנת 2012.

אז, אופני פוקוס גדלו מחברה קטנה שהוקמה על ידי אלוף מרוצים לשעבר לחברת אופניים מאסיבית עם חברות בת וחסויות ברחבי העולם. בשנה האחרונה החברה מגדילה את הייצור והמגוון של מגוון האופניים והופכת בהדרגה לאחת מיצרניות האופניים המובילות בעולם במיוחד למטרות מירוץ.


Source by Waz Zaman

About admin

Check Also

חברת קפה סטארבקס

חברת קפה סטארבקס נוסדה בשנת 1971 על ידי שלושה אנשי עסקים בסיאטל, וושינגטון, שאהבו קפה …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments