הגדרת שיווק דיגיטלי

שמענו הרבה על שיווק דיגיטלי בימים אלה וכיצד יש צורך בהחלט להחזיק אותו לכל עסק. בדיוק כמו האופן שבו משתמשי האינטרנט גדלים דקה אחר רגע, בעלי עסקים חדשים ומנהלי מותגים חדשים ומסורתיים בוחנים כעת הזדמנויות מקוונות באמצעות הפעלת קמפיין שיווק דיגיטלי. עם חקירה זו של הזדמנויות מקוונות מגיעה השאלה הבסיסית במוחם של בעלי עסקים, מנהלי מותגים וכדומה – מהו שיווק דיגיטלי?

כאן מגיע החלק המסובך: כל כך הרבה קבוצות מידע זמינות ברשת עד שהפכה לאתגר די גדול לסנן את ההגדרות הטובות והמדויקות, יותר מכך להגיע בהגדרה אחת שלמה ומהותית. למעשה, כאשר תקליד את הביטוי „שיווק דיגיטלי“ בגוגל, תראה כ- 504,000,000 תוצאות. המשמעות היא מיליוני פרשנויות והגדרות משתנות באותו נושא.

מספר לא מבוטל של בלוגים ואתרים יגידו כי שיווק דיגיטלי או שיווק מקוון הם סוג של שיווק ומכירה שמציגה שימוש בערוצים ואתרים מקוונים פופולריים וסמכותיים כגון פייסבוק, טוויטר, לינקדאין וכו ‚בקידום מוצר או שֵׁרוּת; גישה כזו מגבירה את התעבורה והפופולריות לאתר שלהם ולבסוף לעסק שלהם. לכן, שיווק מקוון כפי שאחרים היו אומר הוא סוג השיווק המאפשר לעסק להגיע לקהל המוני בזמן הקצר ביותר האפשרי באמצעות פלטפורמות מקוונות פופולריות.

פרט להופעה בדפי מדיה חברתית פופולריים, אחרים מקשרים קשר הדוק בין שיווק מקוון לנוכחות מקוונת שולטת. הנוכחות המקוונת השולטת בדרך כלל נקבעת על פי דירוג דף האינטרנט בדף התוצאות הפופולרי של מנועי החיפוש (SERP), גישה כזו מכונה אופטימיזציה למנועי חיפוש.

מצד שני, מתרגלים אחרים מתמקדים ב“קצוות „או בתוצאת הקמפיין בהגדרת שיווק דיגיטלי. הם אומרים שזו אחת הדרכים הנוחות ביותר למדידת מכירות מקוונות והמרה של מבקרים באתר. בגלל הטכנולוגיה הכרוכה בכך, בעלי עסקים יכולים למדוד בקלות את הציונים שלהם מול צרכני המטרה שלהם. הרבה תוכנות ושירותים (בחינם או בתשלום) מוצעים למדידה מדויקת של כניסות לאתר, צפיות בדפים ייחודיים, לייקים, שיתופים, הערות, ציוצים ואפילו מכירות. הודות לאינטרנט, בעלי עסקים מקוונים יכולים כעת למדוד בנוחות את טווח ההגעה שלהם בפירוט, כך שהם יידעו אם קמפיין פועל כמתוכנן.

למרות שכל ההסברים שהוזכרו לעיל נכונים, כל אחד מהם הוא רק היבט של הגדרה גדולה ומלאה יותר:

אנו מגדירים שיווק דיגיטלי כענף שיווק העושה שימוש בטכנולוגיות דיגיטליות משולבות להפצת תקשורת ממוקדת ומדידה במטרה הסופית לרכוש ולבנות מערכות יחסים עם לקוחות חדשים וקיימים.

אם תנתק בזהירות את ההגדרה למעלה תגלה כי כל מילה בה נעשה שימוש היא הכרחית בקביעת המהות האמיתית של השיווק הדיגיטלי. באמצעות טכנולוגיות דיגיטליות משולבות, עסקים מסוגלים לקדם את מסעות הפרסום שלהם ולהגיע להמונים בכמה לחיצות בלבד. התקדמות הטכנולוגיה, האופן שבו אנשים מגיבים ומשתמשים בהם בקצב מהיר להפליא ויכולת העסק להסתגל ולהתאים את עצמו לאופן בו הטכנולוגיה משנה את הנוף השיווקי מחברת את העסק לצרכניו שמעולם לא היה מעולם.

סוג זה של קמפיין שיווקי צריך להיות משולב באופן שבו מספר רב של אפיקים מנוצלים בצורה הרמונית כדי לפעול לעבר מטרה אחת – להגיע ולתקשר לשוק מקוון „ממוקד“. עם ההזדמנות לעסוק ולבנות מערכת יחסים חזקה עם הצרכנים כיתרון החשוב ביותר בהפעלת קמפיין שיווק דיגיטלי, עסקים מסוגלים כעת ליצור אינטראקציה ולהתחבר לצרכנים בזמן אמת.


Source by Karen U Cabochan

About admin

Check Also

כיצד שיווק דיגיטלי יכול להגדיל את העסק שלך ב- 400%

כאשר יזם מתחיל עסק, המטרות העיקריות כוללות השגת צמיחה מהירה יותר והפיכתו לרב לאומי גדול. …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments