האם מנהל מוצר צריך להיות באטמן או הריינג’ר הבודד?

מנהלי מוצר אחראים לקבל הרבה החלטות לגבי המוצרים שלנו בזמן שהם מפותחים; עם זאת, אחת ההחלטות החשובות ביותר צריכה להיות אם אנחנו הולכים לצוות עם חברה אחרת כדי לפתח מוצר. מדובר בסוג ההחלטה הקלאסי של „באטמן“ (יש לו סיידקיק שקוראים לו רובין) לעומת „הפרש הבודד“. באיזו דרך כדאי ללכת?

מוצרים פשוטים

תראה, לא כל מוצר שם בחוץ דורש מדעני טילים ליצור (מישהו יכול לומר „סלע מחמד“?). כמה חוקרים, אסטיב אלמירל ורמון קאסדוס-מקסנל, השקיעו זמן מה בסוגיה זו.

מה שהם מצאו עשוי להפתיע אותך. מסתבר שאם תחליט לשתף פעולה עם חברה אחרת, זה ייצור לך כמנהל מוצר צרור שלם של טרדות. זה יכול להיות רק עלות של עשיית עסקים; עם זאת, אם המוצר שאתה מפתח פשוט, שיתוף פעולה הוא בזבוז זמן שלך.

ככל שהמוצר פשוט יותר, כך יש פחות צורך בשיתוף פעולה עם חברה אחרת. פעולה זו רק תאט את תהליך הפיתוח מכיוון שהצוותים מנסים לתאם מתי שיתוף פעולה כזה באמת יכול להיעשות באופן פנימי. בנוסף, כשמגיע הזמן לשווק את המוצר, לחברות המעורבות עשויות להיות דעות שונות לגבי איך לעשות זאת.

מוצרים מסובכים

כל הדרך בצד השני של ספקטרום פיתוח המוצרים הם מוצרים מורכבים. אלו הם המוצרים פורצי הדרך שפוטנציאל הלקוחות שלך לא ראו בעבר. תחשוב על דברים כמו Palm Pilot המקורי או Apple iPad.

מוצרים אלה הם גם מועמדים גרועים להיווצר על ידי חברות שמתחברות. הסיבות די פשוטות: בסופו של דבר במהלך תהליך הפיתוח צוותי המוצר יחפשו דרכים לחדש. תהליך זה קשה מאוד לביצוע פנימי וכמעט בלתי אפשרי לבצע אם אתה צריך לתאם את הפעולות שלך עם חברה חיצונית.

במיוחד אם למוצר שלך אין תחרות כי הוא כל כך חדש, אז אתה יודע כמה קשה למנהל מוצר לשמור על ההנהלה שלך לתמוך בפרויקט. רק תארו לעצמכם כמה קשה יהיה להחזיק את ההנהלה במספר חברות על הסיפון!

מוצרים שמתאימים בדיוק לשיתוף פעולה

סליחה על כל כך שלילי לגבי הרעיון הזה של חברות שמשתפות פעולה כדי לפתח מוצר חדש. עם זאת, זה לא הכל קדרות ואבדון. מסתבר שיש סוג אחד של מוצרים שבאמת יכול להרוויח מכך שמנהל מוצר יביא חברה חיצונית כשותפה לפיתוח: מוצרים ברמת מורכבות בינונית-נמוכה.

מדוע פועל כאן שיתוף פעולה חיצוני? שאלה טובה. מסתבר שכאשר העיצוב של מוצר לא כל כך קשה, אבל כשיש החלטות שיכולות ללכת לכאן או לכאן, העובדה שחברה שותפה אחרת תבדוק מה החברה שלך עושה יכולה באמת לעזור.

התובנות שלהם יכולות לעזור למנוע מהחברה שלך לקבל החלטות מוצר שתמיד נראות כל כך מטופשות בדיעבד. התועלת של תובנה זו עולה בהרבה על המאמץ שתצטרך לעבור כדי לתאם פעילויות פיתוח ותוכניות שיווק.

מה כל זה אומר עבורך

בילדותנו כולנו אהבנו גם את באטמן וגם את הריינג’ר הבודד. עם זאת, כשזה מגיע לתפקיד של מנהל מוצר, בסופו של דבר אנחנו צריכים לבחור את מי שאנחנו אוהבים יותר. הבחירה לא תמיד קלה לביצוע.

אם המוצר שאנו מפתחים הוא פשוט למדי או מורכב בצורה מרושעת, אז שיתוף פעולה עם חברה אחרת הוא רעיון גרוע. זה פשוט יאט את הקצב ולא יספק הרבה ערך נוסף. עם זאת, אם אנחנו עובדים על מוצר במורכבות בינונית-נמוכה אז לשותפות יכולה להיות יתרונות חשובים על ידי מתן סטים נוספים של תשומות ותצפיות.

מנהלי מוצר בדרך כלל לא מפחדים ללכת לבד. עם זאת, יש מקרים שאנחנו באמת צריכים חברה אחרת שתתפקד בתור הצד שלנו כשאנחנו מפתחים מוצר חדש. היכולת לקבל את ההחלטה הנכונה אם להיות שותף או לא, היא שתהפוך אותך לגיבור על ניהול מוצר בחברה שלך…


Source by Dr. Jim Anderson

About admin

Check Also

טכנולוגיית אופסט חדשה ומדהימה מדפיסה יותר צבעים ופרטים

כשטוב אינו מספיק סביר להניח שמעולם לא שמעתם על הדפסת אופסט ברזולוציה גבוהה (STO-chastic) החדשה …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments