האם אסטרטגיית הקינקט של מיקרוסופט היא מעט להיט או קצת החמצה?

שוק משחקי הווידיאו מתרחב כעת למגזרים רבים ושונים הודות ל- Nintendo Wii, המשחקים כבר אינם מיועדים לצרכן הגברים 13-40. יש שוק 60+ קשישים שאוהבים להיות פעילים על ידי משחק באולינג Wii או טווח 30-50 שיורדים במשקל על ידי שימוש ב- Nintendo Peripheral כגון Wii fit. הן סוני והן מיקרוסופט חייבות להריע לנינטנדו על הרחבת שוק צר בעבר.

כאשר נינטנדו מונופול את פלחי השוק הללו מיקרוסופט וסוני מיהרו להגיב. מיקרוסופט מציגה מצלמה שיכולה לעקוב אחר תנועות הגוף שלך ללא צורך להחזיק דבר בידך בזמן שסוני הולכת בדרך דומה לנינטנדו על ידי הצעת בקרי תנועה. אז מה הקטע עם ‚קינקט‘? למי זה מכוון? ואיך לכל הרוחות הם יספקו תחרות ל- Nintendo Wii הפופולרי במיוחד? מאמר זה נועד לענות על שאלות אלה.

אין ספק שמיקרוסופט רודפת אחרי השוק המזדמן. לשוק החדש שפותח יש פוטנציאל אדיר והוא שווה מיליונים למיקרוסופט. מיקרוסופט חשפה השנה את המותג Kinect ב- E3 ולראשונה אי פעם הוא שודר בטיימס סקוור כדי שכולם יוכלו לראות. יתר על כן, הם הזמינו תוכנית של Cirque du Soleil המעולה להופעה של Kinect ששודרה גם ב- MTV. ערוצי תקשורת אלה אינם נפוצים בתעשיית משחקי הווידאו להצגת חומרה חדשה. על ידי שידור מסיבת העיתונאים שלהם ב- E3 בשידור חי באמצעות מרובע הזמן, זה מצביע על כך שהם רוצים ש- Kinect יפתה את השחקן המזדמן לחוויית ה- Xbox.

עם זאת, האם זו הקבוצה הנכונה למיקוד? מנהל השיווק של Xbox אמר לאחרונה „אני חושב שאנו יודעים שגיימרים הארדקור יהיו הראשונים לצאת ולקנות אותו, כפי שהם עם כל מוצר“. הצהרה זו מדגישה את כוונותיהם לדחוף את קינקט אל גיימר הארדקור אבל העניין הוא שאף אחת מהתוכנות של קינקט לא תמשוך אותן. משחקי מזדמנים כגון Kinect Sports או Kinectimals לעולם לא יהיו מוכרי מערכות עבור גיימר ההארדקור. למעשה עד שמיקרוסופט תשחרר משחק Kinect שההארדקור יכול להתרגש ממנו אז רוב הסיכויים שהם יחזיקו ברכישה. מיקרוסופט בנתה את המותג שלה על כך שהיא מציעה חוויית הארדקור ואולי לא יהיה זה נבון להזניח אותם.

התמחור של Kinect הפך לנקודת דיבור חמה בשבועות האחרונים. למרות שאינו מאושר, נחשב לרבים שמחירו של קינקט יעמוד על כ -150 דולר. בהשוואה ל- Nintendo Wii (180 $) הערך של Kinect יכול להיראות ירוד מאוד. מדוע שהצרכן המחזיק כיום ב- Nintendo Wii יעזוב עם סכום כסף משמעותי לרכישת ציוד היקפי שחיוני למוצר דומה מאוד? מיקרוסופט צריכה ליצור הצעת ערך שמחייבת את תג המחיר של $ 150 ומשחקים ללא בקר יכולים להיות התשובה. נקודת המכירה הייחודית של Kinect היא העובדה שהם מציעים דרך אינטראקציה עם משחק ללא צורך להחזיק משהו בידיים שלך, זה משהו ש- Nintendo Wii ו- PlayStation move לא מציעים. על כן מיקרוסופט חייבת להדגיש את היתרון הזה כאשר היא מפרסמת את החומרה הזו.

למעשה על ידי התבוננות באסטרטגיית השיווק של מיקרוסופט ניתן היה להבין מדוע הם גובים 150 $. הם חייבים לחדור לשוק ולגרום לשוק המזדמן לשים לב למוצר החדש הזה. מיקרוסופט כבר הוציאה סכום עצום על שיווק קינקט באמצעות המופע Cirque du Soleil ועל ידי הצגת Kinect בחנויות מייסי שונות. אל תפקפק בכך שהם שילמו דרך האף כדי לעשות זאת. השיווק של Kinect צפוי לגדול ככל שהם מתגנבים לקראת תאריך השחרור ולכן העלויות יגדלו. מיקרוסופט שואפת לשחזר עלות זו ולכן תקבע את המחיר עד $ 150 אולם ספק אם היא תרוויח על כל יחידה שנמכרת שכן על פי „פיתוח“ עולה Microsoft $ 150 לייצר את מצלמת הקינקט.

השוק המזדמן כאן כדי להישאר והוא הולך לצמוח ולגדול. מיקרוסופט נכנסת לשוק בו היא נחושה לרכוש נתחי שוק משמעותיים, הם נמצאים בזה לטווח הארוך. קינקט היא רק ההתחלה עבור מיקרוסופט. הוא צפוי להיות מצורף עם ה- Xbox slim כאשר הוא יושק על מנת שמיקרוסופט תכניס את Kinect לבתים ברחבי העולם. מיקרוסופט תחילה תרצה להתמקד בנתח שוק ולא ברווח, ולכן מצפה שמחירו של קינקט יירד וירד במהירות. Kinect או אולי גרסה משודרגת תצורף לדור הבא של קונסולת ה- Xbox מכיוון שזה יאלץ את הצרכן להשתמש בה.

סביר יותר שהצרכנים יראו את הערך של Kinect ולכן משתמשים בו אם הוא יצטרף לקונסולה ולא רק לבד. למיקרוסופט יש הזדמנות אדירה עם Kinect ואם המכירות איטיות בשנה הראשונה אל תצפו ממיקרוסופט להפיל את Kinect. זה כאן כדי להישאר ואם הם עושים את זה נכון זה יכול להפוך להצלחה אדירה ממש כמו ה- Nintendo Wii. לקוח הליבה של מיקרוסופט הוא גיימר הארדקור ואין להתעלם מהם. נינטנדו הבינה כעת את הטעות שלה בכך שהזניחה את צרכן ההארדקור שלה ותיקנה את הבעיה בכך שהכריזה על כותרות רבות של חברות הארדקור. אם מיקרוסופט תוכל לשמור על איזון זה, היא תוכל לספק את ההארדקור תוך הפיכתה לשחקנית גדולה בשוק המזומנים הרווחיים.


Source by James Foti

About admin

Check Also

חברת קפה סטארבקס

חברת קפה סטארבקס נוסדה בשנת 1971 על ידי שלושה אנשי עסקים בסיאטל, וושינגטון, שאהבו קפה …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments