האור הבהיר של הביופוטוניקה

שוק הביופוטוניקה מונע על ידי הביקוש הגובר לשירותי בריאות איכותיים מכל חלקי העולם. צפון אמריקה היא האזור הגדול ביותר שתורם לשוק הביופוטוניקה ומניע את ההתקדמות בטכנולוגיות אופטיות בתעשיות הטלקום והתעופה והחלל, מה שהגביר את הצמיחה שלה.

ביופוטוניקה מתייחסת לפיתוח ויישום של טכניקות אופטיות שונות המשמשות לחקר התאים, המולקולות והרקמות החיים. ביופוטוניקה היא בעצם שילוב של ביולוגיה ופוטוניקה, כשהאחרון הוא המחקר והטכנולוגיה של שימוש באור להעברת המידע. זהו תחום מתפתח של מחקר מדעי כדי ליצור ולהתמודד עם האור כדי לדמיין, לזהות ולתפעל את החומרים הביולוגיים השונים. הוא משתמש בקרני אור ובצורות אנרגיה כדי לאבחן ולנטר מצבים רפואיים.

לביופוטוניקה יש את היישומים שלה במדיה לייזר, ערוץ תקשורת אופטי, עיבוד אותות אופטי ואחסון נתונים בעל קיבולת גבוהה. יש לו גם יישומים מגוונים בתחומים, כמו אבחון, טיפול, חקלאות וביוטכנולוגיה. הגורם העיקרי המוביל לצמיחת שוק הביופוטוניה הוא הדרישה לשיפור ובטיחות בריאות הפרט והביקוש לביופוטוניה בתעשיות האופטיקה והטלקומוניקציה.

ביופוטוניקה היא תחום חדש אך צומח, המשתמש באור כדי לראות ולנתח רקמות חיות, תאים כדי לזהות, לאבחן ולטפל במחלות שונות. האינטראקציה של האור עם החומר גורמת לבליעה, הקרינה, השתקפות ופיזור הקרן, מה שמסביר על המבנה.

הנציבות האירופית זיהתה פוטוניקה והדמיה כטכנולוגיות בעלות חשיבות יוצאת דופן עבור כלכלה מבוססת ידע, כאשר תעשיית הפוטוניקה באירופה שווה כ-58 מיליארד אירו. חוקרים בפלטפורמת הביופוטוניקה וההדמיה הלאומית, אירלנד (NBIPI), פורצים את הגבולות של יישומי הדמיה כדי להבין תהליכים ביולוגיים העומדים בבסיס תפקוד תאי נורמלי ומחלות, ולפתח כלי אבחון חדשים עבור הרופאים.

ניתן לפלח את שוק הביופוטוניקה לפי טכנולוגיה, אפליקציה וגיאוגרפיה.

תעשייה זו הייתה עדה לשיפורים טכנולוגיים עצומים במהלך השנים האחרונות. מקור האור העיקרי המשמש בביופוטוניקה הוא לייזר ומכשירי לייזר אלו מהירים ורגישים ומדויקים יותר לאבחון מחלות. נקודת מפתח זו תורמת לנתח הגדול ביותר בשוק הביופוטוני. יתרה מכך, הזמינות של כספים ממשלתיים ופרטיים למו“פ תסייע לשוק לצמוח בשנים הקרובות.

המכשולים העיקריים לשוק הביופוטוניה כוללים, מחיר גבוה של מכשירים מבוססי ביופוטוניקה, מורכבות הטכנולוגיה, קצב מסחור איטי, עלות גבוהה הכרוכה במו“פ וחוסר רצון מאימוץ שיטות טיפול חדשות.


Source by Jagrati Mehndiratta

About admin

Check Also

טכנולוגיית אופסט חדשה ומדהימה מדפיסה יותר צבעים ופרטים

כשטוב אינו מספיק סביר להניח שמעולם לא שמעתם על הדפסת אופסט ברזולוציה גבוהה (STO-chastic) החדשה …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments