גורמים המשפיעים על צריכת יוקרה בבריטניה ובהודו

חוקרים מגדירים את צריכת המותרות כהתנהגות הצרכנים של חיפוש לקנות מותגים ושירותים למעמד שהם מעניקים, ללא קשר לצרכנים הכנסה אובייקטיבית או מעמד חברתי. צריכת יוקרה כוללת באופן כללי מוצרי יוקרה במחירים גבוהים. רוב האנשים אינם צורכים מוצרים אלה באופן קבוע. צרכנים רבים משתמשים במותגים כאלה כדי למלא את הצרכים החומריים אך גם את הצרכים החברתיים.

כדי לבחון את הדמיון וההבדלים הנוגעים לצריכת מותרות, ערכתי מחקר שהתמקד בדפוסי הצריכה היוקרתיים בקרב הצרכנים ההודים והבריטים. האומות נבחרו בשל ההתאחדות ההיסטורית שלהם, השתייכות המותג לצריכת יוקרה ומשותף המותגים הקיימים.

מחקר המחקר התמקד ב -3 קדימות בסיסיות של צריכת סטטוס: (א) תקדימים חברתיים-פסיכולוגיים; (ב) תקדימי מותג ו (ג) התקדימים מצבים. השורשים החברתיים-פסיכולוגיים הופרדו עוד לשלוש קטגוריות שונות: כלומר (א 1) רווחים חברתיים; (a2) אינדיקציה להערכה ו (a3) ​​ראוותנות. שורשי המותג היו מסועפים גם לשתי קטגוריות כלומר: (b1) תכונות מותג מבוקרות ניהול (b2) תכונות מותג נשלטות.

מתוצאות המחקר עולה כי צרכנים בריטים השתמשו בצריכת סטטוסים כדי להשיג רווחים חברתיים, מעידים על הערכה והתנהגות ראוותנית. עם זאת, בהקשר ההודי הצרכנים עסקו בצריכת מותרות עם ראוותנות בדרך כלל. זה מוכיח את הסטיות בין הצרכנים המערביים והמזרחיים והשפעת התרבות והשווקים. הצרכנים הבריטיים האינדיבידואליסטים מתמקדים בתפיסה העצמית האמיתית שלהם (איך אדם רואה את עצמו) והצרכנים ההודים מתמקדים בתפיסה העצמית של אחרים (איך אחרים רואים את עצמם).

ביחס למקדימי המותג, צוין כי הן למאפייני המותג הנשלטים והן על ידי השוק מבוקרים יש השפעה ראויה לציון על צריכת הסטטוס. עם זאת, הצרכנים הבריטים הושפעו יותר מהקדמות של המותג מאשר הצרכנים ההודים. ניתן לייחס זאת לאופי התחרות הלאומית. בריטניה היא שוק יוקרה מפותח ובוגר מאוד שבו אנשים נחשפו למותגי הסטטוס זמן רב יותר בהשוואה להודו. החשיפה הארוכה יותר והנגישות הגבוהה יותר למותגים גלובליים, כמו גם היריבות בין היצרנים גורמים לצרכן בבריטניה להיות מודע יותר ויותר למותגים ולקשרים הסמליים שלהם.

התוצאות גם מצביעות על כך שצריכת מותרות בקרב הצרכנים ההודים מותנית ביותר באירועים חברתיים. התוצאה מדגימה את ההבדלים הגדולים בין הצרכנים הקולקטיביסטים והאינדיבידואליסטים ואת שיטות צריכת הסטטוס שלהם. חיפושים קודמים הדגישו כי הוצאה של כסף על צריכת מותרות בחגיגות ובאירועים בעלי חשיבות תורמת לתמורות רבות ובלתי מוחשיות בשוק ההודי כוללות מעמד חברתי מוגבר עבור הצרכנים. לפיכך, בשוק קולקטיביסטי כמו הודו, צריכת מוצרים ראוותניים בפונקציות חברתיות מסוימות יכולה להעלות אנשים זהות חברתית בין-קבוצתית ובין-קבוצתית ונוכחות כללית.

הממצאים יסייעו למנהלים בשיווק מותגי היוקרה שלהם ברחבי הארץ.


Source by Paurav Shukla

About admin

Check Also

WD Gann Square of 9

בתחילת המאה ה -20 וול סטריט ושוק המניות בניו יורק היו סמלים מאוד בולטים של …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments