בדיקות תחזוקה של שהות קרוואנים ממושכת

בדרך כלל כאשר אתם מתכננים טיול ב-RV שלכם, אתם עורכים סוג כלשהו של בדיקות לפני הנסיעה כדי לוודא שהקרוואן מוכן כראוי לנסיעה. כשמגיע הזמן לעזוב את מגרש הקמפינג אתה מבצע את הבדיקות הללו שוב לקראת הנסיעה חזרה. אבל מה קורה כשאתה מוצא את חניון הקמפינג המושלם הזה או את חניון הקרוואנים ונשאר במקום לפרקי זמן ממושכים? האם אתם עורכים בדיקות תחזוקה שגרתיות לרכב הפנאי כדי לוודא שהוא במצב בטוח ותפעול בזמן שהוא חונה? סביר להניח שכן, אבל אם לא, הנה כמה בדיקות תחזוקה של שהות ממושכת שכדאי לשקול לבצע.

נפח את הצמיגים ללחץ המומלץ של היצרן. צמיגים יכולים לאבד עד 2 עד 3 psi בחודש. אם אתה נשאר במקום אחד במשך שלושה או שישה חודשים, לחץ האוויר בצמיגים עלול להיות נמוך בצורה מסוכנת. אם היחידה אינה מועברת, בדוק והתאם את לחץ האוויר בצמיגים על בסיס חודשי. אוזון באוויר וקרני UV מהשמש מקצרים את חיי צמיגי הקרוואנים שלך. האוזון גורם לצמיגים להתייבש ולהידרדר וקרני UV גורמות לזה לקרות מהר יותר. זה נכון במיוחד לגבי דופן הצמיגים. עליך לבדוק את הצמיגים שלך מעת לעת עבור כל בדיקה או סדקים בדפנות הצמיג. אם אתה מבחין בנזק כלשהו, ​​בדוק את הצמיגים על ידי איש מקצוע לפני השימוש ברכב הפנאי. תקלה בצמיגים על קרוואן עלולה להיות מסוכנת ביותר ועלולה לגרום לנזק יקר לרכב. שמור את הצמיגים מכוסים בכיסויים שחוסמים את אור השמש כאשר ה-RV יושב במקום אחד או אינו בשימוש.

הנח סוג כלשהו של בלוקים ליישור קרוואנים בין הקרקע והצמיגים. ודא שכל מה שאתה משתמש בו גדול יותר מטביעת הרגל של הצמיג. אף חלק מהצמיג לא צריך להיות תלוי מעל קצה בלוק הצמיג. זה יכול לגרום לנזק פנימי לצמיג. למעשה ישנן מספר סיבות לחסימת צמיגים. ראשית, יש לוודא שקרוואן הפנאי יהיה כמה שיותר ישר, כך שאין יותר משקל על צמיג אחד מהאחרים. שטחי אחסון יכולים לגרום לצמיגים שלך להזדקן בטרם עת. אתה לא רוצה להשאיר את הצמיגים במגע עם חומר מייצר חום או חומר מבוסס נפט כמו אספלט לפרקי זמן ארוכים. אתה גם לא רוצה שהם ייחשפו לקור או לחות מתמדת, כמו ישיבה על האדמה הקפואה. העץ או החסימה משמשים כמחסום בין הצמיגים למשטח הקרקע עליו הם מאוחסנים.

אם זה רכב פנאי ממונע, יש למלא את מיכל הדלק לפני חנייתו לשהייה ארוכה ולהוסיף מייצב דלק. הפעל את המנוע ואת הגנרטור מספיק זמן כדי שמייצב הדלק יעבור דרך מערכת הדלק. אם אינך משתמש בגנרטור, עליך להפעיל אותו מדי חודש עם מינימום של ½ עומס מדורג עליו. עיין במדריך למשתמש של ערכת הגנרטור שלך לעומסים מדורגים.

בדוק ומלא את מפלס המים בכל הסוללות וודא שהסוללות נשארות טעונות במלואן. רמות האלקטרוליטים בסוללות יתרוקנו בשימוש ארוך טווח. בדוק את מפלס המים פעם או פעמיים בשבוע בהתאם לשימוש. מטעני ממירי RV רבים מספקים טעינה קבועה של כ-13.5 וולט, שהיא גבוהה מדי עבור סוללות טעונות במלואן והאלקטרוליט רותח, וכתוצאה מכך למוות מוקדם של הסוללות. אתה יכול להשתמש במד מתח דיגיטלי כדי למדוד מתח ולקבל תמונה מהירה של עומק הפריקה של הסוללות. סוללה טעונה במלואה אמורה לקרוא כ-12.7 וולט. אל תבדוק את המתח כאשר ה-RV מחובר לחשמל, תקבל קריאה שגויה. לקריאה אמיתית של הסוללות יש לבדוק אותן לאחר מנוחה של 12 שעות. מנוחה פירושה שהסוללה מנותקת מכל מטען או מכל עומס למשך 12 שעות לפחות.

החלף את שמן ומסנן השמן במנוע ובגנרטור לפני שהייה ארוכה או אחסון לטווח ארוך. חומצות מצטברות בשמן משומש ועלולות לשתות את מיסבי המנוע.

בדוק באופן שגרתי את פעולת גלאי הפחמן החד חמצני, גלאי דליפת גז LP ומזהיר עשן. בדוק את המטף מדי חודש כדי לוודא שהוא טעון במלואו. נקה או החלף מסנני מזגן לפי הצורך.

לפני הזזת ה-RV, לאחר שהות ממושכת או אחסון, בדוק את כל מפלסי הנוזלים בתיבת ההילוכים, הגה הכוח, נוזל קירור המנוע, שמן המנוע, שטיפת השמשות והבלמים. עיין במדריך למשתמש של הרכב שלך לרמות מתאימות. הפעל את המנוע ובדוק אם יש קריאות נאותות בכל המדידים. בדקו את מצב להבי המגבים והחליפו אותם במידת הצורך. בדוק את פעולת כל פנסי השלדה. ודא שמדבקת פליטת הרכב / בדיקה מעודכנת.

השלם את הבדיקות הרגילות שלך לפני הנסיעה לפני שתצא שוב לכביש.

אני מבין שיש עוד הרבה פריטים שאפשר להוסיף לרשימה הזו, אבל זו נקודת התחלה טובה. אתה יכול להתאים רשימה זו לצרכים האישיים שלך.

קמפינג שמח,

מארק פולק

זכויות יוצרים 2009 מאת מארק ג’יי פולק מייסד RV Education 101


Source by Mark Polk

About admin

Check Also

תקני אוזון למטהרי אוויר הנמכרים בקליפורניה – AB 2276 Regulation Cleaner Air

הצעת חוק 2276 לכנסת קליפורניה דורשת שכל מנקי האוויר הביתיים הנמכרים במדינה יעמדו בדרישות מחמירות …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments