איך להיות עורך תמונות טוב בלי פוטושופ?

כל אחד רוצה להיות טוב במה שהוא עושה. להפוך לטוב ביותר הוא בלתי אפשרי ללא ידע מיוחד, מיומנויות מסוימות ותרגול רב. מה אם אתה רוצה להיות עורך התמונות הטוב ביותר ללא ידע בפוטושופ?

פוטושופ הוא ללא ספק כלי מקצועי ומורכב ביותר ללימוד. אבל כיום הרבה כלים אחרים הזמינים ברשת בחינם לגמרי יכולים לאפשר לך להיות עורך תמונות מצוין גם בלעדיו. רוצה לדעת איך? מתחילים.

שגרה של עורך תמונות

אם אתה אדם המומחה לאחראי על איורים באיזשהו כתב עת או באתר, לעתים קרובות אתה צריך לטפל בדחיפות בתמונות, ולהתקין את פוטושופ אני לא יכול להיות אפשרי ולא רצוי בשעה האחת עשרה, גם אם אתה טוב מכיר את הכלי ובעלי מיומנויות מצוינות בשימוש בו.

עיתונים, מגזינים ואתרים תמיד צריכים איורי צילום, בדיוק כמו שהם צריכים צלמים או מעצבים, וקופירייטרים. עם זאת, עורך לא רק מחפש תמונות, אוסף אותן, עורך והוכחות, אלא הוא אדם המעורב בתהליך יצירת מאמר, בונה מספר דרכים להמחשה להסביר את רעיון הטקסט ונותן לו משמעות נוספת, תוכן רגשי וכן הלאה. לעורך תמונות מנוסה יש תקשורת וניהול מבוססי סביבת צלמים, עובד איתם, מנסח עבורם את המשימות.

ובכן, אם אתה קורא לעצמך מומחה, אתה בטח יודע שצילום ועריכת תמונות הם שני המרכיבים החיוניים של הצילום העיתונאי. ככל שהרמה של כל אחד מהם גבוהה יותר, כך התוצאה טובה יותר. ועורך תמונות טוב תורם לצלם הרבה.

עורך מעריך את איכות התמונות, מעורב בייצור הפוסט של המוצר, במילים אחרות, נותן חסות ומנהל עריכה וצילום.

למרבה הצער, בפרקטיקה המודרנית, עורכי תמונות עשויים לפעמים להיפנה לצלמים רגילים, מנחים או מאיירים. למרות שרמתו של עורך תמונות מקצועי מחייבת הרבה יותר. הוא חייב להיות לא רק עם הטעם והשכלול, אלא גם לדעת הרבה על אמנות הצילום, ליהנות מחשיבה דמיונית, להבין את חוקי האמנות והעיצוב ולהיות מסוגל להשתמש בכלים מודרניים כמו פוטושופ וכו ‚לפעמים אפילו גרפי מעצבים, מעצבים בעלי השכלה טובה במדעי הרוח שעובדים כעורכים אך אינם משתמשים ב- Adobe Photoshop הם בעלי דעות קדומות. יש לפחות כמה דרכים לצאת מהמצב הזה להוכיח שהן יכולות להיות הטובות ביותר גם בלי הרבה אובססיה לפוטושופ.

9 עורכים בחינם לעיבוד תמונות ללא פוטושופ

למעשה, רבים מאיתנו מתמודדים עם הצורך לעבד מגוון תמונות במגוון מצבי חיים. ככלל, יש צורך בתוכנית פוטושופ לאפשרויות העריכה הבסיסיות ביותר של תמונות שאינן זולות למדי ולא זולות. לכן ישנן תוכניות המאפשרות עריכת תמונות מקצועית מבלי לבזבז זמן וכסף על פוטושופ. אם אתה צריך מדי פעם לחתוך את התמונה, או ליצור קולאז ‚, יש הרבה חלופות חינמיות (תוכנות ושירותים מקוונים), שיעשו זאת גם אם אתה מקצוען. על מנת להקל על חייך נדבר על 9 עורכי החינם הפופולריים ביותר לעיבוד תמונות ולהיות עורך טוב ללא פוטושופ.

1. פוטופילטר

זהו עורך מצוין ויפה אוניברסאלי למערכת ההפעלה Windows. אם אי פעם השתמשת בפוטושופ, תבחין בדמיון של ממשק המשתמש שלה ו- PhotoFiltre. תוכנת עריכה זו מתאימה למשתמשים מתחילים ומתקדמים כאחד. למרות כמה תכונות „מצומצמות“, PhotoFiltre יכול להחליף את Photoshop בקלות. כמובן, זה אינו כולל את בקרת המשתמש בעורך בכמה כלים, אך משאיר מספיק מקום למשחק עם צבע, רוויה ואפקטים אחרים. אם נראה כי מספר המסננים האפשרי אינו מספיק, ישנה אפשרות להרחיב אותם על ידי חיבור תוספים נוספים (תוכל למצוא אותם באתר המפתח לפי דרישה).

יתרונות: רמות, הרבה תיקון צבע ואפשרויות אור / צל.

חסרונות: שכבות, הגדרות כלים מתאימות.

מאפיין השוואתי: אם פוטושופ מקבל 10, פוטופילטר אז מקבל 6.

2. צילום

זהו עורך תמונות בחינם, המבצע תכונות סטנדרטיות לצפייה ועריכה של תמונות. סביר להניח שתוכנית זו תהיה מבוקשת מאוד בקרב הקהל הנשי, הודות לכל מיני מסננים, מסגרות וכו ‚. ניתן ליצור קולאז’ים וגלויות מעניינות. ב- Photoscape תמצא את אחד הממשקים הפשוטים ביותר שראית. לכן, אפילו ילד בן 6 יכול להתמודד עם זה בקלות.

יתרונות: הוא תופס מעט מקום בכונן הקשיח, עיבוד תמונות אצווה, פשטות.

חסרונות: מתאים בעיקר לפעולות בסיסיות, לא מקצועיות.

מאפיין השוואתי: אם פוטושופ מקבל 10, אז פוטושייפ מקבל 5.

3. Paint.NET

אי אפשר להתעלם מעורך גרפי מדהים כמו Paint.NET. לאחר ניתוח כמות התגובות העצומה של הקוראים בפורומים ובאתרים שונים המוקדשים לעריכת תמונות, אפשר להגיע למסקנה שה- Paint.NET הוא ממצא אמיתי. למרות העובדה שהתקנה שלב אחר שלב של Paint.NET היא שיעמום אמיתי, עורך זה עדיין יכול להתחרות בפוטושופ ברמה הנכונה. על ידי התקנת תוכנית זו, אתה יכול להתאים וליצור שכבות שיפוע, להשתמש במגוון גדול של אפקטים ומסננים. אפילו משתמש טירון יתמודד עם לוחות המכשירים והפלטות הדומות מאוד.

יתרונות: שכבות, רמות סרגל כלים מלאות.

חסרונות: תיקון צבע מתוחכם, וכלים מסוימים.

מאפיין השוואתי: אם פוטושופ מקבל 10, הצבע. NET מקבלת 8 מוצק!

4. GIMP

אנשים רבים מאוד אוהבים את עורך התמונות הזה. כיום, GIMP זמין עבור רוב מערכות ההפעלה (Windows, Linux, Mac OS X וכו ‚). מאז שהתחיל (הושק בשנת 1995) תפס GIMP את מקומו בקרב המתחרים, ואף עלה על פוטושופ במובנים מסוימים על פי המשתמשים הרבים. הממשק ברור ופשוט. זהו עורך המאפשר לך להתמודד בקלות עם משימות כגון: גיבוש תוכניות, פיתוח אנימציות, עיבוד תמונות, הכנת גרפיקה לדפי אינטרנט, רישום מוצרי הדפסה ועוד הרבה דברים אחרים. לא נורא, הא? GIMP כמעט ואין מה לבקר, כי פשוט אין אלטרנטיבה טובה יותר בחינם לפוטושופ מאשר זו.

יתרונות: אפקט ה“תאורה „, סט שלם של מברשות.

חסרונות: שכבת התאמה, כמה רגעי תצוגה מקדימה.

מאפיין השוואתי: אם פוטושופ מקבל 10, GIMP מקבל 11! מכיוון שהוא מספק למשתמשים 90% מתכונות פוטושופ בחינם לחלוטין. מספיק הוגן.

5. ציפור

הכירו את העורך החדש לגמרי באינטרנט. Aviary היא תוכנת עריכה למכשירים המבוססים על אנדרואיד, המציעה אפשרויות בסיסיות ויכולת לייבא תמונות מאתר שיתוף תמונות כגון פליקר, פיקאסה ומגוון אתרי מדיה חברתית, כגון פייסבוק. העורך מציע ארבעה יישומים עם שמות „ציפורים“ מהנים. לפני הורדת אחד מהם, עליך להחליט: עם מה ואיך אתה רוצה לעבוד. אם אתה צריך להכין תמונה לרשת חברתית, בחר גרסה פשוטה יותר של פוטושופ – ‚הפניקס‘, שבזכותה תוכל להשתמש בתיקון צלילים, להוסיף טקסט, שכבת שכבות שונות וכו ‚. 3 היישומים הנותרים הם מתאים למי שהאינטרסים שלו אינם מוגבלים לדרכי עיבוד צילום בסיסיות. עורך וקטור ‚עורב‘ יסייע ביצירת שרטוטים, קווים ותרשימים. ‚טווס‘ מאופיין על ידי מפתחיו כ“מעבדה חזותית „ונראה די מעניין. אבל אתה מסתכן ללכת לאיבוד במגוון הגדרות ואלמנטים. לבסוף, ‚טוקאן‘ שימושי לעיצוב הגרפי. בעזרת עורך זה תוכלו למצוא את לוח הצבעים המתאים לאתר, ואף להעריך את הנגישות של האתר (!) במיוחד לאנשים עם צורות שונות של עיוורון צבעים. בחר ובדוק מה שאתה אוהב!

יתרונות: סרגל כלים, מסננים, קיצורי מקשים.

חסרונות: זה תלוי בסוג היישום.

מאפיין השוואתי: אם פוטושופ מקבל 10, ה- AVIARY Phoenix – 9, AVIARY Peacock – מ -2 עד 8 (תלוי כמה זמן תוכלו להשקיע בלימוד העורך), AVIARY Raven – 5 ו- AVIARY Toucan – 6.

6. התזה

זהו חבר נוסף במשפחת העורכים המקוונים. באופן כללי, ממשק Splashup דומה לממשק Photoshop. עם זאת, יש לציין כי פונקציונליות השירות נחותה בהרבה מ- Photoshop. אבל אם אתה רוצה לעבד תמונות במהירות ללא אפקטים חכמים, Splashup יעשה זאת. ניתן לקרוא לעורך זה ‚Photoshop: גרסת אור‘. גרסה קלה מאוד.

יתרונות: לא עמוס בתפריטים מיותרים, עבודה עם שכבות, חוצה פלטפורמות.

חסרונות: הרמות, הרטט.

מאפיין השוואתי: אם פוטושופ מקבל 10, אז Splashup מקבל 7.

7. סינפאינט

זהו קרוב משפחה של GIMP, המתמקד בעיקר בעריכת תמונות לסרטים ואנימציה. וראוי לציין שבאזור זה Cinepaint מעולה. חוץ מזה, Cinepaint הוא עורך תמונות רב עוצמה. באופן כללי יש הרבה מה לעבוד איתו.

יתרונות: ממשק משופר בהרבה (בהשוואה ל- GIMP), הרבה אפקטים מעניינים שונים.

חסרונות: מספר מסננים קטן.

מאפיין השוואתי: אם פוטושופ מקבל 10, אז סיניפיינט מקבל 7.

8. flauntR

זו אולי אחת המתחרות החלשות של פוטושופ. למרות מספר הפונקציות הניכר למדי, לעורך זה עדיין אין מספיק מכשירים לעיבוד תמונה „רציני“ יותר. אבל אם אתה רק מתחיל ללמוד את יסודות העריכה, נסה flauntR. אתה יכול ליצור קומפוזיציות בנושא, לחקות משטחים וחומרים ולהבין את האפקטים הדקורטיביים האחרים.

יתרונות: קלות שימוש.

חסרונות: מסנני סרגל הכלים.

מאפיין השוואתי: אם פוטושופ מקבל 10, אז flauntR מקבל רק 4.

9. FotoFlexer

שירות מקוון מהיר זה לעיבוד תמונות גורם לרגשות חיוביים בלבד. העורך הפשוט מושלם לפעולות בסיסיות, כגון יצירת קולאז’ים, עריכת תמונות פשוטה וכו ‚. כמובן שאי אפשר להשוות אותו לפוטושופ, אבל זה פשוט נובע מהעובדה שמפתחיו מעולם לא רדפו אחר רעיון כזה.

יתרונות: ‚מקל קסמים‘, Liquify ומסננים נוחים אחרים לשימוש.

חסרונות: הגדרות, שווה ערך „מברשת“.

מאפיין השוואתי: אם פוטושופ מקבל 10, אז פוטופלקסר מקבל 5.

כמובן שישנם פתרונות תוכנה רבים אחרים בהם תוכל להיתקל ברשת, המיועדים במיוחד לעריכת תמונות, ואשר יכולים לסייע לך בשגרת היום -יום של עורך התמונות לשימוש פרטני ומקצועי ועדיין להפוך אותך לעורך טוב.

אל תשכח לשקול ולהשתמש בפיקניק, פיקסן, פיקסיה, צ’וקופלופ, קריטה, iPiccy ואחרים. קשה לומר אם הם ראויים לתשומת לב עורכים מקצועיים, אך תיאור מפורט ושימוש ישפרו את כישוריך ויעשירו את הידע שלך בכל זאת. אתה עלול להשתעמם מכיוון שאין שום דבר מיוחד, למעט היכולות שלהם הדומות ל- FotoFlexer, Splashup וכו ‚, אבל עדיין הם לא פוטושופ ללמידה ושימוש. אז לך קדימה! עכשיו שאתה יודע עוד יותר חלופות פוטושופ, יהיה לך קל יותר להיות עורך תמונות טוב ולהתמודד עם שגרת העריכה היומית שלך!


Source by Irene Rufferty

About admin

Check Also

כיצד למצוא עורך למסמך מדעי

אם אתה מחפש עורך של המסמך המדעי שלך, הקדש רגע לשקול תחילה איזה סוג מסמך …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments