איך לא להרגיש מוצף כמורה

בסדר, אז אתה מרגיש המום מנסה להתכונן לשנה חדשה של הוראה בכיתה. זה לא משנה אם אתה מורה חדש בכיתה או ותיק כולנו מרגישים כך. יותר מדי דברים נזרקים עלינו בתחילת שנת הלימודים. אני עצמי בדיוק סיימתי יומיים של הכשרה בספרי לימוד עם שני אימוץ ספרים חדשים. כל מוציא לאור סיפק כארבע שעות של בלבול רב כדי להתחיל את שנת הלימודים. מהדורות מורים, PowerPoints, תוכנת מחולל בחינות, מדריכי העשרה, חומרי תרגול תקנים, חומרי הערכה, בדיקות אמת מידה, תמיכה ב- CST, תרגול מיומנויות, קודי גישה לאינטרנט, הליכי הרשמה לסטודנטים, כניסות למורים ועוד. זו הייתה רק דוגמה קטנה מהמפגש הראשון של ארבע השעות שאחריו עוקב המוציא לאור השני שסיפק גרסה משלו לכל אותם דברים, אבל בכל זאת הצליח איכשהו להפוך אותו מספיק שונה כדי שזה תהליך חדש לגמרי.

 

לאחר מכן, ללא ספק, יהיו לכם מספר ימים של התמצאות, פיתוח צוות, ישיבות צוות ומפגשי יו“ר מחלקה לפני הגעת התלמידים. לפיהם ניתנות לך מפות דרכים, לוחות שנה, ציוני מבחנים בשנה קודמת לניתוח, רשימות תלמידים, נהלי שבוע ראשון, יעדי בית ספר, הצהרות משימה, מדיניות התנהגות, הנחיות צוות, פרוטוקולים של בית ספר, הדרכות בטיחות, הדרכות בריאות, הפצות חומרים ועוד. חוגלה בעץ אגס. אז אתה זוכר שאתה עדיין צריך להכין את הכיתה שלך. סידור שולחנות, קישוט קירות, ארגון קבצים, יצירת דפי עבודה לתלמידים, מערכי שיעור, תלמידי תלמידים, השלמת מתכנן המורים, רכישת ציוד לכיתה, הגדרת טכנולוגיה בכיתה שלעולם לא עובדת כמו שצריך, הכנסת תלמידים לתכניות הדירוג שלך, יצירת תרשימי ישיבה. , ביצוע בדיקות אמת מידה והעתקה, העתקה, העתקה. שלא לדבר על מיליון דברים ששכחתי אבל ללא ספק תגלו.

 

אז איך אתה לא מרגיש המום כמורה?

 

עצרו לרגע וקחו נשימה עמוקה, תדמיינו מקום שמח ולכו לשם. ואז כשאתה חוזר נפשית מצא נחמה בעובדה שאתה לא לבד. כולם מרגישים כך במידה מסוימת. מורה חדש בדרך כלל מרגיש כך פעמים עשר. אל תיכנס לפאניקה כי אתה תעבור את זה, אני מבטיח. אבל הנה כמה דברים שיעזרו לך להמשיך:

 

הישארו מאורגנים ככל האפשר. אני לא אחד שמתהדר ביכולות הארגוניות שלי, אבל אני יודע שזו אבן יסוד של להיות מורה יעיל בכיתה ולהישאר רגוע. קבל לעצמך מתכנן מורים עם לוח שנה שבועי ושנתי. שאל את ההנהלה שלך כי הרבה פעמים יש להם אותם במשרד. מלא אותו כמיטב יכולתך עם כל התאריכים הידועים לשנה. זה יעזור לך להרגיש כאילו אתה לפחות לפני המשחק ולדעת מה צפוי. אז תכננו שבוע קדימה כדי להעלות את הראש מעל המים. אתה יכול לתכנן עוד יותר מראש כאשר אתה מתחיל להיכנס לקצב של השנה שלך מאוחר יותר. אל תדאג לגבי כל שאר הדברים, פשוט תכין את הכיתה שלך ותתכנן שבוע. הכן כל עותק, קנה כל ציוד לכיתה שאתה צריך ורשום את מערך השיעורים שלך עבור כל יום בשבוע במתכנן המורים החדש והמפואר שלך. זה באמת החלק הכי חשוב בכל זה. הדברים האחרים יסתדרו מעצמם במהלך השנה. אתה יכול לחזור מאוחר יותר ולהתחיל לתעדף, לסדר ולהשלים את כל השאר לפי הצורך.

 

אם אתה מורה חדש, פשוט התמקד במטלות הליבה הבסיסיות, התמקד בתלמידים ונסה לרשום את כל שאר הדברים שלך „אני אגיע לזה כשאוכל“ קובץ. תאמין לי שלכל מורה יש אחד גדול מהקבצים האלה על השולחן. אז לך לפגישות, אסוף את כל החומרים, חייך ואז תחזור לכיתה שלך ותתכנן שבוע. כשתסיים תוודא לעצור ולהקדיש זמן להירגע. זכור סנטימטר אחר סנטימטר החיים הם קלושים והחיים חצר אחר חצר הם קשים. אף אחד לא מצפה שתעשה הכל. אם אתה חושש שהממשל שלך צופה בך בעין נשר, הייתי מעז להגיד שיש להם יותר חמלה והבנה אז אולי תבין. אני בטוח שהם מרגישים המום בדיוק כמוך.

 

כל המורים מרגישים מוצפים לפעמים, אבל ככל שתצליחו להשתפר ביצירת תוכנית ניהול כיתתית יעילה כך תרגישו רגועים ורגועים יותר במהלך השנה. קח את הזמן ללמוד כיצד ליצור וליישם תוכנית והיא תחזיר לך ימים רגועים ושמחים. קח את זה צעד אחד בכל פעם, התמקד בנהלים שלך ובתלמידים שלך; כל השאר יסתדר מעצמו עם הזמן.

 

שתהיה שנת לימודים נהדרת!


Source by Ron E. McDevitt

About admin

Check Also

תקני אוזון למטהרי אוויר הנמכרים בקליפורניה – AB 2276 Regulation Cleaner Air

הצעת חוק 2276 לכנסת קליפורניה דורשת שכל מנקי האוויר הביתיים הנמכרים במדינה יעמדו בדרישות מחמירות …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments