איך כותבים קורות חיים שלא יבאסו ויגרמו לכם לראיין לפחות

במהלך שנות מסע הקריירה פגשתי אנשים מוכשרים רבים ומועמדים מיומנים, שעשו כמיטב יכולתם לקבל את תפקידם. עם זאת, פגשתי טונות של פריקים שעשו את אותו הדבר. לא להעליב אף אחד, אבל זו המציאות. בכל פעם שאתה צריך להעסיק מישהו: האם זה מנהל שיווק, עוזר אישי, צוות יצירתי, איש מכירות או רואה חשבון – אתה מקבל מאות קורות חיים שבאמת, מבאסים.

אני מתכוון פשוטו כמשמעו, הם כל כך גרועים או כל כך מחוץ לנושא, שאתה אפילו לא רוצה לקרוא אותם. ואתה לא. בטח, יש הרבה בחירות טובות, אבל בואו לא נדבר עליהן.

החלטת להכין קורות חיים? בסדר, התחלה טובה.

עברת את כל הפוסטים המקוונים של משפיעים מובילים כמו „איך לכתוב קורות חיים מושלמים“, „איך לקבל ראיון“, „10 טיפים לקורות חיים הטובים ביותר“ וכן הלאה … חיפשת בגוגל כמה „תבניות קורות חיים בחינם“ או אפילו „תבניות קורות החיים המשתלמות ביותר“. עבודה טובה! רק בזבזת את זמנך על כמה מחקר שלעולם לא יביא לך שום דבר חדש.

תבניות קורות חיים.

אם החלטת ללכת עם תבנית ופשוט למלא את הפרטים שלך, זה יכול לעבוד עבור כמה תפקידים. אבל מה עם אינדיבידואליות? אם אני מקבל שתי קורות חיים שנוצרו באמצעות אותה תבנית קורות חיים, אני פשוט לא מסתכל עליהן ולוקח בידי את אלה הבאים. אפילו אתה כישרון גדול, ואני צריך להעסיק אותך, האם אדע זאת אם קורות החיים שלך הם רק העתק/הדבק של היצירתיות של מישהו? אני מניח שלא.

נא לא להשתמש בתבניות. הראה לי שעבדת על קורות החיים שלך, לפחות, קצת. בסדר, לפחות, שנה צבעים של תבנית.

רבים מכם לא יסכימו עם מה שאמרתי למעלה, אבל רבים יסכימו. שימוש בתבנית לקורות חיים יכול לחסוך המון זמן, ולהביא לך עמדה שאתה חולם עליה. זה באמת יכול, אם התוכן רלוונטי.

רלוונטיות.

הכל קשור למי שאתה ולמה אתה מגיש מועמדות לתפקיד. ראיתי מאות קורות חיים שבהם השאלה הראשונה שלי למחבר הייתה „אז במה אתה טוב?“

וודא כי קורות החיים שלך פשוטים ומייצגים את התכונות הטובות ביותר שלך לתפקיד נוכחי. תפסיק להיות עצלן ותקדיש קצת זמן לשינוי קורות החיים שלך לתפקיד שאתה פונה אליו. אם אני רואה את „מחפש תפקיד בשיווק או במכירות“ בקורות חיים לתפקיד בכיר, אני שואל דבר אחד: „האם ידעת ששיווק אינו מכירות ומכירות אינן שיווק?“ חוסר רלוונטיות לא יכול להוביל אותך לשום דבר, וגם אם אתה מאסטר בשני תחומי ההתמחות, מנהל משאבי אנוש פשוט יעביר את הפרופיל שלך ויגיע למועמד עם דגש טוב יותר על התפקיד המוצע.

כולל היתרונות העיקריים שלך ומסלול התוצאות המוכח היא אחת הנקודות החשובות ביותר. אף משאבי אנוש לא רוצים לקרוא בלה בלה בלה בשלושת העמודים שלך כתבים יצירתיים (זה יכול לעבוד אם תגיש בקשה לתפקיד סופר בלבד). היו ספציפיים, כללו מונחים ספציפיים לתעשייה. אבל שוב, רק אם אתה מבין את המשמעות שלהם. אם לא, עדיף לחשוב לנקוט בגישה אחרת.

שמור על זה קצר וחריף.

אני אוהב קורות חיים של עמוד אחד. בסדר, לפעמים יש צורך בשני עמודים, אבל למען העניין, אל תעשה חמישה עמודים.

האמן לי, עמוד אחד לקורות חיים מספיק כדי להציג את ערכי המפתח שלך אם אתה מומחה בענף שלך. אני יכול לקבל יותר זמן רק אם זו תפקיד זוטר.

לך ישר לנקודה. אף אחד לא רוצה לדעת על כישורי ההקלדה שלך אם אתה פונה לתפקיד שיעסוק בניהול פרסום. אותו דבר שלאף אחד לא אכפת אם עבדת כמלצרית כשאתה מגיש מועמדות לתפקיד של משווק תוכן. נשמע גס רוח, אבל זה נכון. אכפת לי ממה שאני מחפש, ובזבוז זמן על קריאת שטויות מתוך קורות חיים גורם לי להסתכל על עוד אחד.

אם אתה משקר, היה קצר.

מי מעולם לא שיקר בקורות חיים? אוי בחייך! כולם עשו זאת. אל תכתוב יותר מדי על משהו שמעולם לא עשית. זכור, יותר שאתה כותב, יותר שאלות תקבל במהלך הראיון. ואתה לא רוצה להיות במצב שאתה פשוט לא יודע מה להגיד.

תגיד אמת. גם אם אין לך ניסיון, הראה שאתה רוצה להשיג אותו.

גייסתי אנשים ללא ניסיון בכלל, בגלל היושר והתשוקה שלהם בתפקיד. אם אתה מוכן ללמוד ורוצה ללמוד, למה לא לתת לך הזדמנות? השאלה היא אם אתה לוקח את האתגר הזה ואם אתה מוכיח שההחלטה שלי לא הייתה טעות.

ניסיון. האם כדאי להציג את כולם?

נחזור לרלוונטיות. כן, עליך לכלול את כל מה שאתה חושב שעשוי להשאיר אותך על מועמדים אחרים, אך להפוך אותו לקצר ורלוונטי. אל תוסיף את משרותך במשרה חלקית שעשית רק כדי לקבל קצת כסף נוסף. ספר למגייס רק מה שאתה חושב שיכול להיות שימושי ומשהו שהוא/היא מוכנים לשמוע.

תמונה בקורות חיים.

זה חלק מסובך. הוספת תמונה בקורות חיים אינה חוקית במדינות מסוימות, ובמקומות מסוימים היא אינה נחשבת מקצועית. ובכן, אני לא יכול להגיד לך לכלול את התמונה שלך או לא. הכל תלוי בתפקיד. בטוח שאם המשרה מיועדת למארחת או לדוגמנית, תמונה היא חובה, אבל אם לא, אז כדאי שתחשוב פעמיים. ישנם דיונים רבים בנושא זה והרבה יתרונות וחסרונות שיש תמונה בקורות חיים … אני מבולבל לייעץ. כל מה שאני יכול לומר, אם קיבלת החלטה למקם אותו, בבקשה, הפוך אותו למקצועי למראה אחד ולא לגודל של חצי עמוד (תאמין לי, היו לי קורות חיים עם תמונת עמוד מלא בידיים).

אנשי קשר וחשבונות מדיה חברתית.

אל תשכח לכלול את מספר הטלפון והאימייל שלך. זה חייב להיות. חלקם לא זוכרים מזה.

הכללת פרופילי מדיה חברתית יכולה להיות יתרון רק במצב אחד אם הפעילות שלך ברשתות החברתיות רלוונטית לעמדה שלך. אם זה לא, אז עדיף שלא. לפעמים זה יכול לפגוע במוניטין שלך כאשר מנהל משאבי אנוש יפתח את הפייסבוק שלך ויראה גוף עירום ועליו שוקולד ועליו הערה „זו הייתה מסיבה נהדרת“. או פוסט שמעליב את המעסיק הקודם/הנוכחי שלך בצורה גסה ושפה גרועה. אני לא ממציא את זה, ראיתי דברים כאלה ממועמדים לתפקידי ניהול.

לך ותעשה את זה.

אם אתה חושב יותר מדי, אומר שאין לך מה להגיד. רק הדגש את כל ההישגים המרכזיים שלך, הסתכל אחורה על היסטוריית התעסוקה שלך והניח אותה על נייר. פשוט כמו צלילים.

תירגע ותזכור, זה רק קורות חיים … אבל כן, זה הרושם הראשון עליך. אל תשכח מזה.

בהצלחה בקורות החיים שלך!


Source by Oleksiy Kuryliak

About admin

Check Also

חברת קפה סטארבקס

חברת קפה סטארבקס נוסדה בשנת 1971 על ידי שלושה אנשי עסקים בסיאטל, וושינגטון, שאהבו קפה …

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Recent Comments